« Powrót do listy artykułów

10 najgorętszych telefonów 2012 roku

Lech Okoń (LuiN) 1 Stycznia 2013 01:18 154

W 2012 roku producenci postanowili dopieścić rozwiązania z roku poprzedniego, oferując nowy design, bardziej dopracowane funkcje fotograficzne i jeszcze większą wydajność. Trend do dalszego powiększania wyświetlaczy nie został tak ciepło przyjęty jak 4,3-calowy standard z 2011 roku. Zresztą, podobnie jak kolejne podwojenie liczby rdzeni procesora. Wyścig zbrojeń bardziej niż kiedykolwiek wcześniej zaczął przypominać ten znany z komputerów i jeszcze bardziej we znaki dały się niedostatecznie pojemne baterie nowych smartfonów. Następcy wysłużonej Nokii E52 wciąż próżno szukać, a z ofert operatorów znikają ostatnie "niedotykowe" telefony. Wygląda na to, że jesteśmy skazani na telefony z dotykowymi ekranami i ten artykuł ma za zadanie między innymi ułatwić odnalezienie się w tym, dla wielu osób zupełnie nowym, dotykowym środowisku. Na klientów czyha wiele problemów, z których największym jest niepewne wsparcie programistyczne dla starszych modeli i zatrważająco szybkie starzenie się smartfonów. Klienci zmuszeni są stawiać na świeże konstrukcje, których poznanie ułatwiają publikowane na TELEPOLIS.PL recenzje czy dedykowane wątki na naszym forum.Przede wszystkim jednak chcemy, jak co roku, wyróżnić produkty wyjątkowe, które miały największy wpływ na rynek, wyznaczały nowe trendy i w znaczący sposób ułatwiły życie użytkownikom telefonów komórkowych. Ogólnoświatowa dominacja smartfonów z Androidem przełożyła się na wyniki naszego rankingu, ale nie brakuje w nim również innych systemów mobilnych. Nie jest to zestawienie stworzone na zasadzie - "pochwalimy każdego producenta za to, że cokolwiek pokazał", ale wzięliśmy oczywiście pod uwagę dorobek wszystkich dostępnych na polskim rynku producentów telefonów.

Zasady tworzenia rankingu

Tworząc poniższy ranking ograniczyliśmy się jedynie do telefonów, które miały swoją polską rynkową premierę w 2012 roku. Na pojawienie się w zestawieniu oraz taką, a nie inną lokatę wpływ miało wiele czynników. Doceniliśmy zarówno modele w 100% innowacyjne, jak i udane "powtórki z rozrywki", ciepło przyjęte przez rynek. Tym razem głosy były niemal jednomyślne. Co ciekawe, w zestawieniu zabrakło jednego z producentów, który co roku był "pewniakiem".

Na ostatniej stronie artykułu dostępna jest ankieta, w ramach której możecie oddać swój głos na telefon, który według Was był najbardziej przełomowy w 2012 roku.

1 - 6

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.