« Powrót do listy artykułów

Fotopojedynek: Huawei P10 vs. LG G6

Lech Okoń (LuiN) 15 Kwietnia 2017 11:32 41

Podsumowanie

Chociaż na podstawie sumarycznej punktacji można wskazać zwycięzcę, należy pamiętać, że dla każdej osoby poszczególne z przetestowanych sytuacji będą miały różne znaczenie. Nie wolno też zapominać o możliwościach jakie Huaweiowi P10 i LG G6 zapewniają dodatkowe aparaty. Te, z racji absurdalnie dużych różnic w konstrukcji, nie mogły być w racjonalny sposób porównane bezpośrednio. W skrócie opisaliśmy je na pierwszej stronie fotopojedynku.

Test

Huawei P10

LG G6

Odwzorowanie kolorów

1p.

-

Detale, szum i artefakty

1p.

-

Praca pod światło

-

1p.

Tryb HDR

1p.

-

Makro

1p.

-

Zachód słońca

-

1p.

Zdjęcia nocne

-

1p.

Lampa błyskowa

1p.

-

Stabilizacja wideo

-

1p.

RAZEM

5p.

4p.


Wygląda na to, że LG G6 nie będzie tegorocznym czarnym koniem zestawień najlepszych telefonów pod względem jakości zdjęć. Chociaż nie można odmówić LG prymu w takich dziedzinach jak praca nocna czy stabilizacja wideo, to jednak telefon mocno przekłamuje kolory, silnie przetwarza zdjęcia (odszumianie i wyostrzanie) i rozczarowuje trybem HDR, którego hasłem przewodnim stała się nagle przesada. Już na pierwszy rzut oka widać, że w standardowych sytuacjach lepiej radził sobie zeszłoroczny LG G5. Mimo wszystko, telefon Koreańczyków przynosi mnóstwo radości swoimi aparatami z szerokokątnymi obiektywami. Zarówno ten z tłu obudowy, jak i przedni "widzą" więcej niż którykolwiek z konkurentów.

Huawei P10, który aparaty odziedziczył po linii Mate 9 producenta, zaoferował naturalne kolory i nieco wyższą szczegółowość kadrów od konkurenta. Bardzo mile zaskoczył mnie tryb HDR, który przynosi oczekiwany efekt z zachowaniem klimatu sceny i bez łatwo dostrzegalnych śladów, że telefon dokonał tutaj jakichś modyfikacji. Nie da się natomiast ukryć, że w teście stabilizacji wideo P10 odniósł sromotną klęskę. Pomimo to, zmiany poczynione przez producenta odbieram pozytywnie. Po uzupełnieniu powyższej punktacji garścią funkcji dodatkowych drugiego z aparatów, uzyskujemy bardzo miłego kompana fotospacerów - świetne narzędzie do wykonywania pięknych portretów czy efektownej czarno-białej fotografii streetowej.

Huawei P10 - zdjęcia w oryginalnym rozmiarze

LG G6 - zdjęcia w oryginalnym rozmiarze

Filmy z porównania skuteczności stabilizacji obrazu:
- video z Huawei P10 (plik .mp4, 56 MB),
- video z LG G6 (plik .mp4, 56 MB).

A w Waszej prywatnej ocenie, który z przedstawionych telefonów lepiej sprawdzi się w charakterze kieszonkowego aparatu? Zapraszamy do udziału w ankiecie:

Lepsze zdjęcia robi Huawei P10 czy LG G6?

Huawei P10
45.99%
LG G6
54.01%

Wszystkich głosujących: 3248 - 8

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.