« Powrót do listy artykułów

Fotopojedynek: Huawei P10 vs P20

orson_dzi (Arkadiusz Dziermański) 30 Maja 2018 21:54 9

Rok temu zachwycałem się zdjęciami z Huaweia P10. Rok to dużo w świecie telekomunikacji i bardzo dużo może się przez ten czas zmienić. Ale czy tyle czasu wystarczy, aby gołym okiem zauważyć różnicę w jakości zdjęć topowych modeli chińskiego producenta? Sprawdźmy.

O sprzęcie słów kilka

Do łatwiejszego zobrazowania różnic pomiędzy aparatami posłużymy się prostą tabelką.

Huawei P10

Huawei P20

Główny aparat

Rozdzielczość

12 Mpix

12 Mpix

Sensor

RGB CMOS

RGB CMOS

Obiektyw

27 mm, F/2.2

27 mm, F/1.8

Autofocus

detekcja fazy, głębi i kontrastu oraz laser

detekcja fazy, głębi i kontrastu oraz laser

Optyczna stabilizacja obrazu

tak

tak

Lampa

2 diody, dwukolorowa

2 diody, dwukolorowa

Dodatkowy aparat

Rozdzielczość

20 Mpix

20 Mpix

Sensor

monochromatyczny

monochromatyczny, Sony IMX378

Obiektyw

27 mm, F/2.2

27 mm, F/1.8

Autofocus

detekcja fazy, głębi i kontrastu oraz laser

detekcja fazy, głębi i kontrastu oraz laser

Optyczna stabilizacja obrazu

tak

tak


Taka forma prezentacji najważniejszych informacji o aparatach nie jest przypadkiem. Czysto teoretycznie, Huawei P20 ma "tylko" jaśniejsze obiektywy. Tylko, albo też aż. Do tego należy dodać, że aparaty w obu smartfonach są uzbrojone dodatkowo w 2-krotny, bezstratny zoom optyczny. Dodatkowo P20 otrzymał wsparcie sztucznej inteligencji. Oczywiście w obu modelach za stworzenie optyki odpowiada firma Leica.

Jak były robione zdjęcia?

Wszystkie zaprezentowane zdjęcia zostały wykonane "z ręki" w najpopularniejszym trybie automatycznym. To właśnie to (i krzywe oko fotografa) było przyczyną m.in. braku zachowanego poziomu kadrów. Oczywiście wyjątkiem są zdjęcia nocne, te zostały wykonane w dedykowanym w trybie nocnym oraz z pomocą statywu. W większości przypadków ostrość była ustawiana automatycznie. Jeśli w jakimś przypadku została wskazana ręcznie na wybrany punkt, w opisie fotografii pojawi się stosowna informacja. Dla wyrównania szans działanie sztucznej inteligencji zostało wyłączone w Huaweiu P20. Żadne ze zdjęć nie było dodatkowo modyfikowane w jakimkolwiek programie graficznym, oczywiście poza ich pomniejszeniem.

Na ostatniej stronie znajdziecie ankietę, w której będziecie mogli wybrać zwycięzcę naszego pojedynku. Zachęcam do głosowania i komentowania.

1 - 5

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.