« Powrót do listy artykułów

fotoTEST: iPhone X vs Note8 vs LG V30 vs Mate 10 Pro

Lech Okoń 24 Grudnia 2017 15:03 33

Czas podliczyć punktyNie kibicowałem żadnemu z porównywanych telefonów, a artykuł nie jest akcją partnerską. One wszystkie i tak są w stanie zadowolić większość klientów i pozytywnie zaskoczyć jakością. Nie podliczałem też punktów aż do podsumowania i... w Excelu miałem niespodziankę. Miejsca prezentują się następująco:

1. Huawei Mate 10 Pro - 66 punktów
2. Samsung Galaxy Note8 - 63 punkty
3. Apple iPhone X - 60 punktów
4. LG V30 - 56 punktów

Widać przy tym pewną specjalizację. LG V30 pokazywał pazur, gdy było słonecznie oraz w testach, w których istotna była rozdzielczość matrycy (16 Mpix vs. 12 Mpix u konkurentów). Jednocześnie miał największe problemy, gdy robiło się ciemno i często nie doświetlał kadrów.Apple iPhone X najlepiej poradził sobie z fotografią jedzenia, oferuje świetną jakość filmów i zoom. Nie bardzo sprawdza się natomiast przy sztucznym oświetleniu, a jego aplikacja fotograficzna nie ma nawet możliwości zmiany rozdzielczości zdjęć i filmów.

Samsung Galaxy Note8 bryluje najbardziej przy słabym oświetleniu i filmach, które rewelacyjnie stabilizuje zarówno w FullHD, jak i w 4K. Jego algorytmy odszumiania i wyostrzania wymagają jednak poprawek. Czasem zmieni trawę w papkę, innym razem tak wszystko wyostrzy, że krawędzie obiektów mają aureole. We znaki mogą też dawać się duże ingerencje w kolorystykę zdjęć, które mają podkręcone nasycenie i kontrast.Huawei Mate 10 Pro - pomimo niskiej oceny za możliwości wideo czy sporadycznych wybryków procesora sztucznej inteligencji, chiński telefon bardzo pozytywnie zaskakuje. Spodoba się miłośnikom portretów z rozmytym tłem i selfies oraz dużej dynamiki tonalnej, do której nawet nie trzeba włączać trybu HDR. Telefon świetny jest też przy zdjęciach nocnych, które rejestruje ze smakiem, pełnią kolorów i odpowiednią ekspozycją. Do tego jego lampa okazała się najskuteczniejsza, a noty za zdjęcia dzienne dopełniły wysoką punktację. Byłem pewien, że Huawei dogonił konkurencję, a w ogólnym rozrachunku wygląda na to, że ją nawet prześcignął. Co więcej, jeśli programowo usunięte zostaną problemy z filmami FullHD, dystans ten jeszcze się zwiększy.

Przy ocenie samych zdjęć, bez filmów, przewaga Huaweia jest jeszcze większa. Zdobył 64 punkty, Samsung 55, a LG i Apple po 53 punkty.

Który z testowanych telefonów najlepiej wpisuje się w Wasze fotograficzne potrzeby? Zapraszamy do udziału w ankiecie i komentowania.

Najlepsze zdjęcia robi:

Apple iPhone X
18.04%
Huawei Mate 10 Pro
33.27%
LG V30
17.16%
Samsung Galaxy Note8
31.52%

Wszystkich głosujących: 571


13 - 13

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.