« Powrót do listy artykułów

fotoTEST: iPhone X vs Note8 vs LG V30 vs Mate 10 Pro

Lech Okoń 24 Grudnia 2017 15:03 33

Ładna pogoda i praca pod światło(Seria 1.) Ładna pogoda była luksusem w czasie testów, a gdy tylko na chwilę wyjrzało słońce, trzeba było biec. Choć okazji było niewiele, szczęśliwie już pierwsze zdjęcie porównawcze prezentuje ogrom informacji o możliwościach fotograficznych porównywanych telefonów. Mamy na nim zarówno pracę pod światło, wysoką dynamikę tonalną kadru, odblaski i flary, jak i olbrzymie różnice w odwzorowaniu kolorów. Jest też wielka połać trawy, która niczym papierek lakmusowy wykrywa nieostrości na brzegu kadru czy przesadne odszumianie.

iPhone X:
Mate 10 Pro:
LG V30:
Note8:


Już na pierwszy rzut oka widać, że najmniej dokuczliwą flarę ma Huawei. Na drugim miejscu jest Apple, a Samsung i LG mają ex aequo miejsce trzecie. W przypadku dwóch ostatnich mamy do wyboru, albo podwójną flarę Samsunga, albo pojedynczą LG, ale z ogromem przebarwień w centrum kadru. Jednym spodobają się te przebarwienia, inni wybiorą degradację zdjęcia na mniejszej powierzchni. Stąd pierwszy remis.

A: 3p., H: 4p., LG: 1p., S: 1p.

Chociaż V30 kończy listę pod względem flary, to już zdecydowanie wygrywa kolorystyką zdjęcia - to ten telefon najlepiej oddał chwilę. Drugie miejsce zajmuje Huawei, który chociaż nie potrafił automatycznie uruchomić trybu HDR, zaoferował naturalną zieleń i nie ochłodził sztucznie scenerii. Samsung ewidentnie miał problem z tym kadrem i zmienił trawę w zieloną lawę... mimo wszystko jednak zapisał bardziej zjadliwe kolorystycznie zdjęcie niż iPhone. Natomiast X pogłębił depresyjność pory roku, oferując sprane, ponure kolory.

A: 1p., H: 3p., LG: 4p., S: 2p.Spodziewałem się, że trawa będzie wielkim wyzwaniem dla aparatów w telefonach, ale nie sądziłem, że różnice okażą się aż tak drastyczne. iPhone i Note8 poległy zupełnie w tej kategorii, z delikatną tylko przewagą Samsunga. W obu przypadkach trawa zmieniła się w jednolitą papkę. Huawei i LG szli łeb w łeb, ale ostatecznie wygrywa V30 - w jego przypadku nie było aż tak dużej utraty detali na brzegu kadru. W jego centrum wyniki były zbliżone.

2 - 13

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.