« Powrót do listy artykułów

HTC U12+ bardzo zyskuje przy bliższym poznaniu

Akcja Partnerska 10 Lipca 2018 18:05 17

Niech ramka nie marnuje się - oto Edge Sense 2Funkcja Edge Sense zadebiutowała w ubiegłym roku wraz z modelem HTC U11. Jej działanie polega na reagowaniu na ściśnięcie boków smartfonu i wykonaniu określonej czynności, jak uruchomienie wybranej aplikacji czy funkcji menu. HTC U11+ zyskał rozwinięcie tej technologii, dzięki któremu można było wybrać różne akcje dla krótkiego i długiego ściśnięcia boków telefonu. Z kolei tegoroczny HTC U12+ przyniósł funkcję Edge Sense 2, która jak już sugeruje sama nazwa, uległa istotnej rozbudowie.Nowa odsłona Edge Sense obsługuje aż 4 różne gesty ze strony użytkownika. Są to krótkie ściśnięcie, ściśnięcie i przytrzymanie, przytrzymanie oraz podwójne dotknięcie boku telefonu (lewego lub prawego). Dwie pierwsze opcje są w zasadzie takie same, jak wcześniej. Wybieramy z listy aplikację lub działanie, które ma być wykonane jako efekt krótkiego albo długiego ściśnięcia. W obu przypadkach mamy po około 10 opcji do wyboru. Co ważne, nie jesteśmy przy tym ograniczeni jedynie do pulpitu telefonu, również w aplikacjach boki telefonu reagują na ściskanie lub podwójne stuknięcie, realizując wybraną przez nas czynność.

Ciekawą opcją wśród nowości jest gest przytrzymania. W tym przypadku możemy aktywować Inteligentne obracanie, które zachowuje bieżący tryb obrotu obrazu na ekranie (pionowy lub poziomy), dopóki trzymamy telefon w ręce (musimy przy tym dotykać boków telefonu). Koniec walki z autorotacją gdy leżymy w łóżku czy przemieszczamy się. Jest tu też Inteligentne przyciemnianie - dopóki trzymamy telefon w ręce, jego ekran nie zostanie przyciemniony nawet po upływie ustawionego wcześniej czasu. Ta funkcja z kolei przyda się do pożerania multimediów z ekranu telefonu. Ile to razy ekran wygasił się, gdy próbowaliśmy pokazać znajomym zdjęcie? Z HTC U12+ tego problemu nie doświadczymy.Ostatnim z dodanych gestów jest dwukrotne dotknięcie boku telefonu, któremu także możemy przypisać którąś z dostępnych opcji, na przykład uruchomić tryb obsługi jedną ręką - w tym przypadku system wie, który bok stuknęliśmy i w odpowiednią stronę zmniejsza obszar roboczy ekranu.Ciekawą opcją, którą możemy przypisać do gestów wykonywanych na bokach flagowca HTC, jest Panel Szybki dostęp, czyli kołowe menu, w skład którego w sumie wchodzą 22 ikony. Wśród nich mogą się znaleźć skróty do aplikacji, kontakty lub funkcje systemowe, a HTC niczego nie narzuca na sztywno - mamy pełną możliwość personalizacji tego dodatku. Panel może być zlokalizowany przy lewej lub prawej krawędzi ekranu, w zależności od tego, w który bok stukniemy. Funkcja ta istotnie ułatwia obsługę telefonu. Możemy mieć wszystkie najczęściej używane programy i funkcje zgromadzone w jednym miejscu, w dodatku wywoływane natychmiast - jednym palcem. Już po kilku dniach rozwiązanie HTC wchodzi w krew i łatwo złapać się na nieudolnym ściskaniu telefonów znajomych ;-).Podsumowanie

HTC to producent, który ma własny pomysł na rozwój smartfonów. Nie biegnie za wszelką cenę za chwilowymi modami, stawiając przede wszystkim na solidność i klasyczną elegancję, ale nie zapominając przy tym o innowacjach, które nadają charakteru jego smartfonom. Dotyk innowacji nie ominął najnowszego flagowca HTC, czyli modelu U12+. Klasyczne z pozoru urządzenie oferuje szereg detali, czyniących je wyjątkowym. Pozbawiona zbędnych otworów ramka urządzenia i haptyczne przyciski zapewniają niedostępną do tej pory wytrzymałość mechaniczną, z kolei nowa technologia produkcji szkła czołowego ekranu to gwarant wąskich ramek, niewyczuwalnych łączeń i braku problemów z odklejającymi się na bokach foliami i szkłami ochronnymi.

Nie można też zdecydowanie pominąć rozwiązania Edge Sense 2, które pozwala sterować funkcjami smartfonu w nowatorski, a przy tym niezwykle wygodny sposób. Po czasie potrzebnym do przyzwyczajenia się do nowych opcji, mogą one okazać się na tyle wygodne, że będzie nam ich brakować w innych urządzeniach. Już sam kołowy panel szybkiego dostępu, wywoływany krótkim gestem, potrafi uzależnić. A przecież finezyjny design i czuła na dotyk ramka to dopiero początek przygody z HTC U12+.
2 - 2

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.