« Powrót do listy artykułów

Huawei B529s - stacjonarny router do Internetu mobilnego

Marcin Kozlowski 30 Września 2017 13:35 51

W połowie września T-Mobile zaprezentował nową ofertę Internetu domowego LTE. Sieć stawia na jakość, a użytkownik wybierać ma szybkość, nie martwiąc się o ilość przetransferowanych danych.

Zobacz: Nowa oferta Internetu domowego T-Mobile

Wraz z nową ofertą sieć wprowadziła do oferty nowy "stacjonarny" router i właśnie na tym sprzęcie teraz się skupimy.

Huawei B529s-23a to urządzenie, które jest dostępne na wyłączność tylko w sieci T-Mobile. Router ma być prosty w obsłudze i tak naprawdę nie ma wymagać dodatkowej instalacji. Użytkownik dostanie go z włożoną kartą SIM bez kodu PIN, a całość gotowa będzie od razu do użycia w momencie powrotu do domu.

Zacznijmy jednak od specyfikacji routera Huawei B529s-23a:

Wygląd routera jest przyjemny dla oka. Obudowa w kształcie sześcianu o zaokrąglonych krawędziach, wykonana została z czarnego tworzywa o matowej powierzchni. Przyjemnym akcentem jest biegnący w poziomie, przez środek pasek - w kolorze magentowym. Jak się okazuje, jest to element świecący, ale na szczęście to podświetlenie można wyłączyć przyciskiem. Na przednim panelu, oprócz wspomnianego przycisku, umieszczono także przycisk włącznika oraz cztery diody określające stan urządzenia: mode, LAN, Wi-Fi, power. Na tylnej ściance umieszczono złącze zasilania, gniazdo LAN/WAN, złącza antenowe oraz przycisk WPS (do automatycznego konfigurowania połączeń Wi-Fi). Od spodu "pudełka" umieszczono złącze karty SIM oraz przycisk reset. Dodatkowo przyklejono tam etykietę ze zdefiniowanymi nazwami sieci Wi-Fi oraz hasłami.

Tak jak wspominałem, router po wyjęciu z kartonu ma być gotowy do działania. Wszyscy przyzwyczajeni do ładowarek ze złączem microUSB mogą być zaskoczeni, bo w zestawie jest zasilacz o innym złączu, dający na wyjściu 12V i 2A. Tak pewnie było prościej i taniej, szczególnie, że to sprzęt raczej stacjonarny. Ale jakby przyszło wam go zabierać poza dom, to już pierwszej lepszej z popularnych ładowarek nie użyjecie.

Po podłączeniu do zasilania i uruchomieniu, użytkownik korzystając z podanych haseł może od razu połączyć się z siecią bezprzewodową i korzystać z Internetu. Do wybory będą dwie sieci: jedna w paśmie 2,4 GHz, a druga w paśmie 5 GHz. Schemat nazw jest taki:
WLAN1-JYABAG
WLAN1-5G-JYABAG
I właśnie to "-5G-" oznacza sieć w paśmie 5 GHz, paśmie które jest obecnie zdecydowanie mniej używane i mniej zakłócane. Dlatego też je warto wybrać.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


1 - 3

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.