« Powrót do listy artykułów

Nocny łowca, czyli Huawei P20 Pro zmienia zasady gry

Lech Okoń 11 Kwietnia 2018 07:19 43

Zapada zmrokJako sceneria testowa posłużył niezwykle wdzięczny architektonicznie Zamość. Na dobry początek kadr z dosyć intensywnym oświetleniem ulicznym.

Seria 1 - dane EXIF:

Być może w tym przypadku tryb nocny w Huaweiu został użyty trochę na siłę. Charakteryzuje się on nieco HDR-owym wyglądem, ze wzmocnieniem konturów i zauważalnie większym przetwarzaniem zdjęć. Niewątpliwie zdjęcie z iPhone'a wygląda naturalniej, choć pewnie znajdą się miłośnicy większego nasycenia kolorów, którzy postawią na P20 Pro. Zanim przejdziemy dalej zerknijmy na detale (powiększenie 1:1):


Pomimo kolosalnej różnicy w dobranych czułościach, u Apple'a szumu jest więcej, a latarnie uliczne są mocno przepalone. U Huaweia da się natomiast dostrzec pracę silnych algorytmów odszumiania i wyostrzania, które tu i ówdzie zmieniły powiększone zdjęcie w obraz olejny.

Seria 2 - dane EXIF:

Druga ze scenerii również charakteryzuje się jeszcze w miarę dobrym oświetleniem. iPhone kurczowo trzyma się niskiego ISO, wydłużając czas naświetlania do 1/4 s. U Huaweia podejście jest zgoła inne - 4 sekundy, ISO800, a kolory zamiast blednąć są o wiele żywsze. Żaden z telefonów nie pozwolił na odczytanie nazwy ulicy czy kościelnych tablic w tle, a wyostrzony obraz z Huaweia zdecydowanie lepiej wygląda z daleka niż na przybliżeniach 1:1. Warto jednak zerknąć na górę Bramy Lwowskiej - silne odblaski w iPhone'ie nie pozwoliły na uzyskanie aż tak dobrego kontrastu jak w chińskim telefonie. Przybliżenia:


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Sprawdź: Cena Huawei P20 Pro w ofercie Play
Sprawdź: Cena Huawei P20 w ofercie Play
2 - 5

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.