« Powrót do listy artykułów

Recenzja gry Shadowgun Legends

Marian Szutiak (msnet) 12 Kwietnia 2018 19:25 16

Interfejs i sterowanie

Gdy jesteśmy w Hubie, mamy dostęp do wszystkich elementów interfejsu gry. Pasek na górze daje nam dostęp do ustawień (grafiki i dźwięku, sterowania oraz języka - nie ma języka polskiego), wiadomości przysyłanych nam przez grę, a także do najważniejszych informacji o naszych postępach (poziom naszej postaci, moc jej wyposażenia, poziom sławy, ilość pieniędzy oraz ilość złota. Jest też ikona sklepu, w którym złoto możemy dokupić (za prawdziwe pieniądze). Wiele unikalnych elementów wyposażenia możemy kupić tylko za złoto, a tego jest w samej grze bardzo mało. Inny sposób na jego zdobycie to oglądanie reklam, ale w ten sposób zdobędziemy go też niewiele (2-3 sztuki za jedną reklamę).
Kliknięcie na naszym nicku (ustalamy go podczas wstępnej konfiguracji gry) spowoduje wyświetlenie informacji o naszej postaci oraz jej dotychczasowych osiągnięciach. Przejrzymy też statystyki. Na pionowym pasku po lewej stronie znajdziemy dziennik z misjami do wykonania, listę znajomych (oraz zablokowanych graczy). Aby kogoś dodać do listy, możemy wpisać nick danej osoby lub poprzez bezpośrednią interakcję z jej postacią - te będziemy spotykać w Hubie. Jest tu też czat, ale możemy wybrać tylko krótkie teksty spośród już przygotowanych. Do kogo możemy mówić? Do napotkanych w grze postaci, sterowanych przez innych graczy.

Po prawej stronie znajdziemy mapę bitewną z czterema planetami, na których będziemy wykonywać poszczególne misje. Tu także znajdziemy nasz ekwipunek oraz ścieżki rozwoju naszych umiejętności (awansując na kolejne poziomy będziemy otrzymywać punkty umiejętności, które tu zużyjemy).Co jakiś czas zobaczymy po prawej stronie pulsujące kółko zębate. Pojawi się ono wtedy, gdy zbliżymy się do postaci lub przedmiotu, z którymi będziemy mogli wejść w interakcję, na przykład pohandlować ze sprzedawcą lub nacisnąć przycisk windy.Podczas wykonywania misji na planetach interfejs jest uproszczony. Znajdziemy tu tylko podręczne menu służące na przykład do powrotu do Huba przed zakończeniem misji lub przejścia do ustawień gry, czat, a także panel wyboru broni. Czasem pojawi się wspomniane wcześniej kółko zębate, a gdy zdecydujemy się wyłączyć automatyczne strzelanie, pojawi się służący do tego przycisk. Błądzenie w grze jest raczej niemożliwe, ponieważ podczas wykonywania misji zobaczymy pokazujące, gdzie mamy iść albo co uruchomić.
Sterowanie w grze nie jest skomplikowane. Lewa część ekranu służy do poruszania postacią - do przodu, do tyłu, w lewo lub w prawo, zależnie od ruchu naszego palca na ekranie. Prawa część ekranu służy do kierowania wzroku w odpowiednią stronę - w górę, w dół, w lewo lub w prawo. Dwuklik na broni powoduje włączenie trybu celowania. Czy sterowanie jest wygodne? Według mnie tak, a przynajmniej na tyle, na ile pozwala ekran dotykowy.
Pod względem grafiki gra stoi na wysokim poziomie i w zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Inaczej jest w przypadku muzyki - ta jest zupełnie przeciętna, ale pasuje klimatem do gry. Muzykę oraz efekty dźwiękowe możemy oczywiście wyłączyć, nie możemy jednak indywidualnie sterować ich głośnością.

2 - 5

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.