« Powrót do listy artykułów

Samsung Galaxy S9+ w rękach TELEPOLIS.PL

Lech Okoń (LuiN) 25 Lutego 2018 18:01 36

Samsung zaprezentował dziś swoje nowe flagowce - Galaxy S9 i Galaxy S9+. Z tym drugim mieliśmy okazję poznać się bliżej jeszcze przed światową premierą. Odgrzewany kotlet, ewolucja czy rewolucja? Sprawdzamy!

Wyciekło niemal wszystko

Jak rzadko kiedy, informacji na temat nowych Galaktyk Samsunga nie udało zupełnie upilnować Koreańskiemu producentowi. Prezentacja urządzeń opierała się na odhaczaniu przecieków, które sprawdziły się. Rzeczywiście oba telefony są bardzo zbliżone wizualnie do poprzedników, choć minimalnie niższe od nich za sprawą o kilka włosów cieńszych ramek. Rzeczywiście też zmienił się układ aparatu względem czytnika linii papilarnych - ten drugi jest teraz niżej i ciut łatwiej wymacać go palcem. Ponownie mamy tę samą pojemność akumulatorów - 3000 mAh w mniejszym wariancie i 3500 mAh w plusie, a ekrany mają tę samą rozdzielczość i wielkość co przed rokiem... by nie przynudzać, innych sprawdzonych przecieków nie będę już wyliczać, zajmę się natomiast tym, co się nie sprawdziło.Przede wszystkim sporym rozczarowaniem był dla mnie brak dodatkowego procesora sieci neuronowej, szumnie nazywanego sztuczną inteligencją. Ma go Huawei, ma go Apple, od niedawna ma też LG, a w Samsungu pewnie poczekamy na to rozwiązanie do bardziej biznesowego Note'a 9.Druga kwestia to odchudzanie ramek. Targi Mobile World Congress zalewa fala tanich i bardzo tanich telefonów z ekranem wypełniającym równie szczelnie przedni panel, a i nie brakuje odważnych, którzy w pełni kopiują patent Apple'a (choć może właściwie Samsunga) na ekran w iPhone'ie X. Niespodziewanie lider produkcji mobilnych ekranów OLED nadal w swoich topowych sprzętach ma ramki.

Trzecie z rozczarowań to pominięcie czytnika linii papilarnych zaszytego w ekranie. Patenty już są, pojawiają się informacje o pierwszych wdrożeniach i rzeczywiście funkcja ta mogłaby być tym wielkim WOW, w nowej generacji Samsungów.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy
1 - 6

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.