« Powrót do listy artykułów

SanDisk iXpand Flash Drive

Monika Malinowska (Ta_Monika) 30 Kwietnia 2018 11:47 8

Przyznaję się bez bicia - wielbię chmurę i pendrive'a faktycznie noszę w torebce. Ale tylko noszę. Czasem się przyda, niemniej zazwyczaj jest to sprzęt dla mnie nieprzydatny/mało przydatny. Aż tu trafia do mnie na testy pendrive hybryda - SanDisk 128 GB ze złączem Lightning. Ucieszyłam się bardzo, ponieważ od pewnego czasu korzystam z iPhone'a. Czy warto zainwestować w taki sprzęt? Spójrzmy.

Wygląd i specyfikacjaNa początkek - fajna opcja, czyli dużo pamięci. W sumie na wyjazd w miejsce gdzie niekoniecznie jest dostęp do szybkiego Internetu gwizdek ten może być przydatny. O ile lubicie oglądać filmy bądź słuchać muzyki z telefonu. Ja słucham muzyki (Spotify u mnie rządzi) także zaczęłam dostrzegać plusy małego urządzenia. Filmów nie oglądam, ponieważ zazwyczaj jestem kierowcą, ale gdyby tak podróżować pociągiem, taki też maluch mógłby się przydać. Jeżeli dodać do tego fakt, że wg ostatnich badań przeprowadzonych na zlecenie SanDisk wynika, że aż 52% Polaków musi kasować swoje pliki raz w miesiącu, aby zwolnić miejsce kolejnym, to już gadżecik ten wydaje się być jednak całkiem cennym mieszkańcem torebki.Pendrive ma bardzo ciekawą budowę - aluminiowa część z USB 3.0 łączy się z elastyczną, szarą z tworzywa zakończoną Lightningiem. Urządzenie jest może nieco większe niż tradycyjny pendrive (60 mm długości, 11 mm szerokości, zakrzywienie daje nam około dwucentymetrową przestrzeń, masa 5 gramów) niemniej poprzez specyficzną budowę nie jest to bardzo odczuwalne. Na metalowej części znajdziemy specyfikację urządzenia (bardzo drobnym drukiem), nazwę oraz miejsce produkcji.Nazwę modelu znajdziemy również na opakowaniu. Samo opakowanie przypomina swoim wyglądem te od standardowych pendrive'ów, kartonik z okienkiem, dosyć ciężko wyjąć dysk bez uszkodzenia opakowania.1 - 3

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.