« Powrót do listy artykułów

Smartfon na wakacje? Polecamy HTC U12+

Lech Okoń (LuiN) 29 Czerwca 2018 13:55 14

HTC U12+ i tureckie ekspozycjeHTC U12+ to pierwszy telefon od długiego czasu, z którego zdjęcia jeszcze bardziej podobają mi się na dużym ekranie, niż na wyświetlaczu telefonu. To m.in. z tego powodu nie do końca byłem początkowo przekonany do fotograficznych sił magicznych U12+. Gdy jednak zdjęcia trafiły do komputera w towarzystwie fotek z Galaxy S9+ i P20 Pro... nagle zrozumiałem, że to nie żarty. HTC w wielu ujęciach zwyczajnie miażdży konkurentów.

Sztuczna inteligencja nie gwarantuje dobrego zdjęcia

Pierwsze co uderza podczas kontaktu ze zdjęciami z U12+ to niezwykle naturalne kolory. Każdy z producentów ma jakieś swoje maniery. Sony przesadza z kolorem niebieskim, Samsung zażółca, Huawei przy złej analizie ze strony AI trafia w jakieś kosmiczne rejony kolorystyczne (przykład trybu "niebieskie niebo" powyżej). Tymczasem u HTC nie ma przesady. Przetwarzanie informacji z matrycy jest subtelne i daje jeszcze duże pole do popisu miłośnikom koloryzowania Photoshopem czy Instagramem.Bez jakichkolwiek ingerencji jest po prostu naturalnie, ale nie ponuro. Bardzo podoba mi się też praca automatycznego trybu HDR. Również i on nie jest skłonny do przesady - doświetla ciemne elementy zdjęcia i pozwala uchronić niebo przed przepaleniem. Nie zmienia przy tym zdjęcia w grafikę z gry komputerowej, tylko pozostawia je nadal fotografią.2 - 6

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.