« Powrót do listy artykułów

TEST: SanDisk Ultra Dual USB Drive 3.0 64 GB [KONKURS]

Marian Szutiak (msnet) 21 Lutego 2018 17:59 16

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na bezpieczeństwo portu microUSB w naszym urządzeniu mobilnym. Jak wiadomo złącze takie jest dosyć wrażliwe na uszkodzenia, a testowana pamięć USB okazuje się dosyć duża po podłączeniu na przykład do smartfonu. Łatwo można sobie wyobrazić chwilę nieuwagi, w której wyłamujemy połączenie, co może się przełożyć nawet na konieczność naprawy gniazda w telefonie lub uszkodzenie pamięci zewnętrznej.

Do testów trafiła pamięć USB o pojemności 64 GB. Inne dostępne warianty pojemności to 16 GB, 32 GB, 128 GB i 256 GB. Według producenta szybkość odczytu danych poprzez port USB 3.0 (USB-A) osiąga 150 MB/s. Oczywiście sprawdziliśmy to, a rezultaty przedstawiamy w następnym rozdziale. Aby móc skorzystać z pendrive'a na smartfonie, musi on obsługiwać funkcje USB-OTG. Listę kompatybilnych urządzeń znajdziemy na przykład na stronie www.sandisk.com/dualdrive.Wydajność

Testy szybkości pendrive'a SanDisk Ultra Dual USB Drive 3.0 64 GB przeprowadziłem przy użyciu wyposażonego w odpowiednie złącza (USB-A 3.0 i microUSB) ultrabooka 2w1 oraz aplikacji DiskMark. Osiągnięte rezultaty potwierdziły to, co podaje firma SanDisk. Szybkość osiągnięta przy sekwencyjnym odczycie pliku o wielkości 1 GB wyniosła 154,1 MB/s, natomiast szybkość zapisu dotarła do poziomu 65,97 MB/s. Dla złącza microUSB osiągnięte wartości to odpowiednio 36,77 MB/s i 25,16 MB/s. Więcej danych zawierają poniższe zrzuty ekranu z programu DiskMark.


Wyniki testów wydajności dla portu USB 3.0


Wyniki testów wydajności dla portu microUSB

Podczas intensywnej pracy urządzenie wyraźnie grzeje się, nawet do prawie 40°C, co odczujemy dotykając złącza USB po odłączeniu od komputera. Wzrost temperatury nie powoduje na szczęście spadku wydajności, nie zauważyłem też żadnych innych niepokojących objawów takiego stanu rzeczy.

2 - 3

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.