« Powrót do listy artykułów

TEST: SanDisk Ultra Dual USB Drive 3.0 64 GB [KONKURS]

Marian Szutiak (msnet) 21 Lutego 2018 17:59 16

Przykładowe zastosowania

W tym miejscu nasuwa się pytanie o to, komu w zasadzie jest potrzebne takie urządzenie, wyposażone w dwa złącza USB. W zasadzie można sobie wyobrazić wiele scenariuszy, w których tego typu sprzęt może się nam przydać w celu rozwiązania bieżącego problemu.

Wyobraźmy sobie na przykład sytuację, w której spieszymy się na wyjazd, ale chcielibyśmy skopiować do pamięci telefonu trochę muzyki, żeby mieć czego słuchać w pozbawionej zasięgu sieci "dziczy". Mamy mało czasu, a telefon się właśnie ładuje za pomocą szybkiej ładowarki. Co wtedy? Przesyłanie przez Bluetooth odpada, bo jest za wolne. Pozostaje użyć pamięci USB, którą podłączamy do komputera i kopiujemy na nią swoje ulubione kawałki. Dzięki złączu microUSB łatwo później przeniesiemy muzykę do pamięci smartfonu lub, jeśli mamy mało wolnego miejsca, posłuchamy bezpośrednio z pendrive'a.Inny przykład. Idziemy do punktu ksero, żeby wydrukować ważny plik, który mamy zapisany w pamięci naszego urządzenia mobilnego. Na miejscu jednak okazuje się, że jedynym sposobem na wydrukowanie dokumentów jest przekazanie go obsłudze na nośniku fizycznym. Jeśli mamy opisywaną w tej recenzji pamięć USB, możemy łatwo skopiować plik z pamięci smartfonu do pamięci zewnętrznej, którą następnie przekazujemy obsłudze.

Możemy też nagle zorientować się, że w naszym telefonie nie ma już miejsca na zdjęcia i filmy - tymczasem jesteśmy w terenie i okazji do uchwycenia świetnego kadru jest mnóstwo. Zamiast tkwić nad ekranem telefonu i poświęcać niektóre z plików, szybko przerzucamy pliki na pendrive i pstrykamy dalej.

Podsumowanie

Współczesne urządzenia mobilne mają coraz więcej pamięci wewnętrznej, ale wzrastają także nasze potrzeby na ilość danych, którą możemy zapisać. Zdjęcia i filmy mają coraz większą rozdzielczość, muzykę coraz chętniej przechowujemy w formatach bezstratnych, a to wszystko wymaga dodatkowych gigabajtów miejsca. Potrzebujemy też czasem przenieść duże pliki z urządzenia na urządzenie. W tych wszystkich przypadkach, a także w wielu innych, przydać się może pendrive wyposażony w więcej niż jeden rodzaj złącza. Jeśli nasze urządzenia mobilne mają przede wszystkim port microUSB, idealnym dla nas wyborem będzie SanDisk Ultra Dual USB Drive 3.0.Urządzenie obsługuje szybki odczyt i zapis danych poprzez złącze USB 3.0, co możemy wykorzystać do szybkiego kopiowania dużych plików. Podłączając pamięć zewnętrzną do portu microUSB urządzenia mobilnego powinniśmy uważać, bo złącze takie dosyć łatwo uszkodzić, a pendrive SanDiska wystaje na około 3 cm.

SanDisk Ultra Dual USB Drive 3.0 kosztuje około 95 zł. Nie jest to wygórowana cena, jeśli uwzględnimy wyposażenie w dodatkowe złącze microUSB oraz wsparcie dla USB 3.0, przekładające się na większą szybkość zapisu i odczytu danych.

Wady:
Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.