« Powrót do listy artykułów

Test smartwatcha Samsung Gear Sport

Marian Szutiak (msnet) 21 Stycznia 2018 17:12 14

Pod koniec października do Polski trafił nowy zegarek sportowy Samsung Gear Sport. Jest to przedstawiciel elektroniki noszonej koreańskiego koncernu pracujący pod kontrolą autorskiego systemu Tizen OS. Zapraszam do zapoznania się z recenzją smartwatcha Samsunga oraz jej komentowania.

Specyfikacja:(SM-R600)
W zestawie oprócz czarnego zegarka z paskiem w tym samym kolorze znalazła się dodatkowa połówka paska w mniejszym rozmiarze, ładowarka 5V/0,7A z nieodłączanym przewodem z wtyczką microUSB oraz magnetyczna stacja ładująca w standardzie Qi.Wygląd zewnętrzny i ergonomia

Samsung Gear Sport na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyczny, całkiem elegancki męski zegarek elektroniczny. Wyróżnia go zazwyczaj wyłączony wyświetlacz. Wiadomo - trzeba oszczędzać energię akumulatora, której jest niewiele. Wymiarami zewnętrznymi nowy zegarek sportowy koreańskiego koncernu przypomina serię Gear S2, natomiast pod względem designu i podzespołów podobny jest do ubiegłorocznych zegarków z serii Gear S3. Na zdjęciu poniżej można zobaczyć, jak Gear Sport wypada w porównaniu z moim starym, nieco już wysłużonym klasycznym zegarkiem marki Casio.Przód zegarka to przede wszystkim okrągły wyświetlacz przykryty szkłem Corning Gorilla Glass 3. Nie jest ono tak odporne jak szafirowe szkło mojego "staruszka", jednak podczas testów nie powstała na nim żadna widoczna rysa (nawet pod światło). Wokół ekranu znajdziemy ruchomy pierścień, który służy do przewijania ekranów i poruszania się po menu. To samo możemy osiągnąć gestami wykonywanymi bezpośrednio na wyświetlaczu. Na prawym boku zlokalizowane są dwa przyciski - wstecz (na górze) i Home na dole. Ten ostatni spełnia też rolę przycisku zasilania oraz przechodzenia do listy aplikacji. Pomiędzy przyciskami jest jeszcze otwór mikrofonu, który wykorzystamy w funkcji S Voice (brak obsługi języka polskiego).Na spodzie zegarka zauważymy przede wszystkim optyczny czujnik pulsu, otoczony informacjami, że mamy do czynienia z kopertą z nierdzewnej skali i wodoodpornością do 50 metrów (odpowiada to ciśnieniu 5 atmosfer powyżej ciśnienia normalnego). W górnej części znajdziemy dwa kolejne otwory - większy to wlot do czujnika ciśnienia atmosferycznego, a mniejszy do kompensacji ciśnienia. Pasek zegarka ma klasyczne mocowanie, które pozwala wymienić go na dowolny inny w pasującym rozmiarze (20 mm).Samsung Gear Sport to zegarek, który nie powoduje żadnego dyskomfortu podczas noszenia, o ile nie zapniemy zbyt ciasno paska. Podczas testów rozstawałem się z nim tylko podczas kąpieli oraz przerw na ładowanie i w końcu przestałem zauważać, że go w ogóle mam.

1 - 5

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.