« Powrót do listy artykułów

Test smartwatcha Samsung Gear Sport

Marian Szutiak (msnet) 21 Stycznia 2018 17:12 14

Podsumowanie

Smartwatch Samsung Gear Sport to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy lubią aktywność sportową, a jednocześnie są miłośnikami nowinek technologicznych i lubią je mieć przy sobie. Zegarek ma kompaktowe rozmiary oraz niedużą masę, dzięki czemu w żaden sposób nie przeszkadza, gdy stale jest na naszym nadgarstku. A dobrze go tam mieć z uwagi choćby na funkcje monitorowania snu. Nie musimy się przy tym martwić, że zabraknie energii. Akumulator, chociaż niewielki, zapewnia nawet 4 dni normalnej pracy. Do szczęścia brakuje tylko możliwości szybszego naładowania "baterii". 3 godziny na 300 mAh to zdecydowanie za długo.

Zaletą testowanego zegarka jest jego samodzielność. W zasadzie możemy zrezygnować z ciągłego połączenia z telefonem, co będzie skutkowało jedynie brakiem powiadomień na przykład o nowych wiadomościach. Wbudowane Wi-Fi pozwala łączyć się z Internetem bezpośrednio, na przykład jeśli zechcemy pobrać ze sklepu jakieś aplikacje. Kolejna zaleta to bardzo dobra jakość wyświetlacza i jego czytelność w każdych warunkach, nawet jeśli nie ustawimy jasności na maksimum. Nie należy też zapominać o wodoszczelności urządzenia - można w nim bez problemu pływać, śledząc nasze postępy w tej aktywności.

Wady? Osoby, które miały do czynienia z zegarkiem Gear S3 uznają, że Gear Sport jest nieco wybrakowany. Nie ma wersji obsługującej sieć komórkową, nie można też używać sportowego smartwatcha do prowadzenia rozmów telefonicznych. Poza tym, podobnie jak w S3, nie ma tu Androida, a więc mamy dostęp do zdecydowanie mniejszej liczby aplikacji niż w przypadku zegarków z "robotem". Brakuje na przykład programu do płatności zbliżeniowych - Samsung Pay póki co jest w Polsce niedostępny, a innych nie ma. No i nie wydamy zegarkowi polecenia głosowego w języku polskim, bo nas nie zrozumie.

Samsung Gear Sport może być nasz za nieco ponad 1300 zł, choć jeśli trochę poszukamy, znajdziemy oferty z ceną o około 100 zł niższą. Biorąc pod uwagę, co ten zegarek potrafi oraz to, że jest to urządzenie markowe, ze wsparciem ze strony producenta (aktualizacje systemu, aplikacje), a nie jakiś "no-name" z Chin, cena nie jest wygórowana. Moja ocena końcowa to 8/10.

Wady:
Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.