« Powrót do listy artykułów

Test telefonu Apple iPhone 8 Plus

Lech Okoń (LuiN) 1 Listopada 2017 18:48 44

Podstawowe funkcje telefoniczneDawno nie miałem w testach telefonu o tak dużej głośności dzwonków i samych rozmów. Co ważne, w parze z głośnością rozmów szła ich perfekcyjna jakość i stabilny zasięg. Rozmawianie przez iPhone'a 8 Plus to czysta przyjemność, niezależnie od warunków otoczenia. W tej kategorii należy się maksymalna ocena, a bezproblemowe działanie VoLTE i VoWiFi bez konieczności brandowania czegokolwiek, to kolejny atut. Mało tego, to właśnie tegoroczna generacja iPhone'ów jest pierwszymi urządzeniami obsługującymi w Polsce HD Voice+ (T-Mobile). Jeśli szukasz jak najwyższej jakości rozmów, dobrze trafiłeś.Z kolei zupełny brak zrozumienia mam dla Apple'a w przypadku pominięcia funkcji Smart Dial. Każdy telefon z Androidem ją ma i jest ona do tego stopnia oczywista, że większość z nas zupełnie już nie pamięta jej nazwy. Mowa jest tutaj o wyszukiwaniu kontaktów na podstawie wprowadzanych cyfr na klawiaturze numerycznej. U Apple'a można w tym miejscu jedynie ręcznie wklepać numer telefonu. Do przeszukiwania książki telefonicznej służy zakładka kontakty i pełna klawiatura QWERTY. Drobnym ułatwieniem mogą okazać się historia i ulubione, ale niesmak i tak pozostaje. Aha - zapomnijcie o nagrywaniu połączeń, tego nie uzyskacie ani w standardzie, ani dodatkową aplikacją. Nie ma natomiast problemu z blokowaniem numerów czy wyciszaniem komunikacji z danym numerem (wiadomości czy połączenia nie są blokowane, ale nie mają sygnalizowania dźwiękiem). Mocniejsze przyciśnięcie ekranu na danym kontakcie wywołuje menu kontekstowe z możliwością wysłania wiadomości, zadzwonienia czy wysłania e-maila do danego kontaktu, bez konieczności otwierania jego karty.Wiadomości zintegrowane są z iMessage, czyli autorskim komunikatorem Apple'a. Gdy osoba po drugiej stronie też korzysta z iPhone'a, nasze możliwości kreacji stają się większe, a zamiast zwyczajnych SMS-ów i MMS-ów wysyłamy wiadomości niczym przez WhatsApp czy Messenger. Wśród osób, z którymi stale utrzymuję kontakt iPhone'y są passe i tylko z jedną mogłem swobodnie przetestować ten sposób komunikacji. Szczerze? Nic specjalnego. Znacznie większy użytek można zrobić z Facetime'a, czyli apple'owego odpowiednika Skype'a. Ten również dostępny jest jedynie na linii urządzeń Apple'a i był niegdyś bardzo ciekawą opcją podczas wyjazdów zagranicznych. Teraz, gdy mamy tani roaming, VoLTE i VoWiFi ani aspekt jakościowy, ani kosztowy nie są już argumentem za Facetime'em. Zostaje jednak wideo, które po prostu działa jak należy.

Na koniec należy dodać, że systemowa klawiatura Appple'a jest jedną z najwygodniejszych jakie jak dotąd powstały, ale Apple już jej nie broni za wszelką cenę i z powodzeniem możemy zainstalować dowolną inną ze sklepu Apple'a - w tym Swype'a.

2 - 9

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.