« Powrót do listy artykułów

Test telefonu Asus Zenfone 4 ZE554KL

Marian Szutiak (msnet) 20 Grudnia 2017 19:06 6

W połowie sierpnia 2017 roku Asus zapowiedział sześć nowych smartfonów z serii Zenfone 4, z których cztery zostały pokazane w Rzymie 21 września. Wśród nich znalazł się testowany przez nas Asus Zenfone 4, który należy uznać za model wyjściowy całej szóstki. Ile wart jest średniak tajwańskiego producenta? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w poniższej recenzji, do której przeczytania i komentowania zapraszam.

Specyfikacja (ZE554KL):
W tym miejscu warto wspomnieć, że podczas trzytygodniowych testów Asus Zenfone 4 dostał dwukrotnie aktualizację systemu. Pierwsza nosiła oznaczenie podane powyżej (w specyfikacji, poprawki bezpieczeństwa z 1 września 2017 roku), natomiast druga pojawiła się pod koniec okresu testowego (14.1063.1710.91 z poprawkami zabezpieczeń z 1 października 2017 roku).

W zestawie testowym znalazł się smartfon w kolorze czarnym (Midnight Black), ładowarka 5V/2A z odłączanym przewodem USB, szpilka do wysuwania tacki z kartami, słuchawki dokanałowe z mikrofonem oraz bezbarwne etui.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Wygląd zewnętrzny, jakość wykonania i ergonomia

Pod względem wizualnym Asusowi nie można zupełnie niczego zarzucić. Połączenie dwóch tafli lekko zaokrąglonego przy krawędziach szkła i aluminiowej ramki między nimi wygląda elegancko, a refleksy świetlne na tylnym panelu, skupiające się na umieszczonym tam logo producenta zapewniają dodatkowe wrażenia estetyczne. Wszystko jest tu idealnie dopasowane do siebie, a sam telefon, choć duży, dobrze leży w dłoni. Zenfone 4 to także zgrabne urządzenie, z którego nic z przodu i z tyłu nie wystaje. Nawet obiektywy głównego aparatu zostały schowane pod jednolitą taflą szkła, która przykrywa całe plecy. Z tyłu inny materiał został użyty tylko do osłony dwudiodowej lampy błyskowej.

Około 71,4% przedniej powierzchni zajmuje wyświetlacz. Ramki po jego bokach są dosyć wąskie, jedynie do dużych powierzchni nad i pod ekranem można by się było przyczepić. Jednak powierzchnia na dole została spożytkowana na przyciski nawigacyjne (te po bokach są podświetlane na biało), a także zintegrowany z przyciskiem Home czytnik linii papilarnych. Po przeciwnej stronie znajdziemy otwór głośnika słuchawki, zintegrowany z diodą powiadomień, a także (po lewej stronie) obiektyw przedniej kamery i czujniki (zbliżeniowy i oświetlenia). Ekran jest duży, więc obsłużenie go jedną ręką może być problematyczne. Asus jednak daje nam tryb obsługi jedną ręką, który zmniejsza obszar roboczy ekranu tak, aby dało się go obsłużyć właśnie jedną ręką. Co ciekawe, możemy ten zmniejszony obszar w sporym zakresie powiększać i pomniejszać, a także dowolnie przesuwać po powierzchni całego fizycznego wyświetlacza.

1 - 6

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.