« Powrót do listy artykułów

Test telefonu Asus Zenfone 4 ZE554KL

Marian Szutiak (msnet) 20 Grudnia 2017 19:06 6

Podsumowanie

Asus Zenfone 4 to, ogólnie ujmując, bardzo udane urządzenie, które zasługuje, by poświęcić mu chociaż trochę uwagi przy szukaniu nowego telefonu dla siebie. Od razu należy powiedzieć, że nie jest to sprzęt tani. Zaprezentowany w sierpniu bieżącego roku smartfon kosztuje prawie 2000 zł, choć w niektórych mniejszych sklepach, można go już kupić za niecałe 1600 zł. Za te pieniądze dostajemy bardzo dobrze wyglądający telefon i do tego świetnie wykonany przy użyciu najlepszych materiałów. Na uwagę i pochwałę zasługuje także jasny wyświetlacz, niezły aparat fotograficzny oraz wydajność wystarczająca do praktycznie wszystkich zastosowań, z którymi mamy do czynienia na co dzień. W stosunku do poprzednika, Zenfone'a 3, mamy istotny postęp w zakresie zarówno funkcji, jak i designu, a do tego pozbyto się niektórych niedociągnięć. Tym razem pojawiło się podświetlenie przycisków podekranowych, jest też NFC, a obiektywy aparatu schowano pod szkłem tylnego panelu. Do tego interfejs cechuje się większym porządkiem - nie ma takiego przeładowania funkcji i aplikacji. Asus Zenfone 4 ma oczywiście także wady. To przede wszystkim rozczarowująca jakość dźwięków płynących z zewnętrznych głośników, a także niska jakość zdjęć wykonywanych po zmroku. Droższa konkurencja z tej samej matrycy potrafi wyciągnąć więcej. No i ten hybrydowy dual SIM - naprawdę w telefonie tej wielkości nie dało się zmieścić jeszcze jednego slotu?

Ocena końcowa: 9/10.

Wady:
Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.