« Powrót do listy artykułów

Test telefonu Huawei Mate 10 lite

Marian Szutiak (msnet) 31 Stycznia 2018 20:43 24

Wyświetlacz

5,9-calowy wyświetlacz w Mate 10 lite ma rozdzielczość 1080 x 2160 pikseli, co daje ich zagęszczenie na poziomie 407 ppi. To wystarczająca wartość do tego, by obraz na ekranie był idealnie ostry, a krawędzie nieposzarpane. Wyświetlacz w testowanym smartfonie cechuje się poprawnymi, choć minimalnie oziębionymi kolorami oraz dużymi kątami widzenia (pod większymi kątami obraz nieznacznie ciemnieje). Dobry jest też kontrast, a jasność maksymalna wynosząca około 470 nitów wystarczy, byśmy nie mieli problemów z odczytaniem zawartości ekranu w niemal każdych warunkach oświetleniowych. Jedynie promienie słoneczne bezpośrednio padające na wyświetlacz oraz towarzyszące temu refleksy świetlne mogą nam utrudnić korzystanie z urządzenia.

Kolory na wyświetlaczu możemy ocieplić lub bardziej ochłodzić dzięki dostępnej ręcznej regulacji temperatury barw. Natomiast funkcja ochrony wzroku zadba o to, by w godzinach wieczornych, tuż przed snem, nasze oczy nie były bombardowane zbyt dużą ilością światła niebieskiego, a nasz sen był dzięki temu lepszy. Mamy oczywiście regulację jasności, także automatyczną i na tym kończą się możliwości regulacji jakości obrazu na ekranie.Dotyk działa bardzo dobrze i podczas testów nie miałem z nim nawet najmniejszych problemów. Przydatny, szczególnie zimą, jest też tryb zwiększonej czułości, po aktywowaniu którego możemy obsługiwać telefon w rękawiczkach.

Interfejs systemowy i aplikacje dodatkowe

Huawei Mate 10 lite pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat z nakładką EMUI 5.1. Domyślnie gromadzi ona skróty do wszystkich aplikacji na pulpitach (część z nich połączona jest w foldery), ale możemy włączyć klasyczny styl ekranu głównego z szufladą ze wszystkimi aplikacjami.Skoro już jesteśmy przy personalizacji interfejsu systemowego, to w ustawieniach możemy zmienić układ ikon ekranu głównego (4x6, 5x5 i 5x6) oraz włączyć na nich powiadomienia, a także między innymi aktywować autoobracanie pulpitów i ich zapętlenie. W ustawieniach systemowych wyświetlacza znajdziemy dodatkowo pozycję Tryb ekranu, która pozwala nam zdecydować, jaką wielkość będą miały elementy interfejsu, takie jak tekst i grafiki. Do wyboru mamy 3 opcje. Możemy także zmienić cały motyw, do czego służy specjalna aplikacja, umożliwiająca ich pobranie z Internetu. Z poziomu tego programu zmienimy też tapetę i wygląd ikon.Jeśli interfejs smartfonu jest zbyt skomplikowany, na przykład dla osób starszych, w Ustawieniach zaawansowanych znajdziemy Tryb prosty. Po jego uruchomieniu na ekranie zobaczymy duże... kafelki, które seniorom ułatwią obsługę urządzenia.2 - 6

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.