« Powrót do listy artykułów

Test telefonu Huawei Mate 10 lite

Marian Szutiak (msnet) 31 Stycznia 2018 20:43 24

Podsumowanie

Huawei Mate 10 lite to bardzo dobrze wyglądający telefon, wykonany z wysokiej jakości materiałów i z dbałością o najmniejszy detal. W temacie designu można się przyczepić jedynie do wystających obiektywów głównego aparatu fotograficznego, który robi całkiem niezłe zdjęcia oraz pozwala je zapisywać w formacie RAW. Pochwalić należy także umieszczony poniżej skaner odcisków palców, który działa bardzo szybko i sprawnie rozpoznaje prawidłowy palec, a do tego można go wykorzystać do sterowania innymi funkcjami niż odblokowanie ekranu. Także możliwości audio nie powinny nas zawieść, chyba że zechcemy słuchać muzyki przy użyciu wbudowanego głośnika. Za to ten sam głośnik jest wystarczająco głośny, więc nie powinniśmy przegapić żadnego połączenia przychodzącego.

Po przeciwnej stronie mamy rzeczy, których w Huaweiu brakuje. To przede wszystkim NFC, który potrzebny jest do dokonywania płatności zbliżeniowych przy pomocy smartfonu. Nie ma też dwuzakresowego Wi-Fi, a jak wiadomo przy częstotliwości 5 GHz połączenie jest mniej narażone na zakłócenia przez sieci bezprzewodowe sąsiadów, szczególnie w bloku. Jakaś stabilizacja obrazu, choćby elektroniczna, też by się przydała.

W dużych sieciach handlowych smartfon Huawei Mate 10 lite można kupić za nieco mniej niż 1250 zł (telefon wchodził na rynek z ceną 1499 zł). Biorąc pod uwagę możliwości tego urządzenia, cena jest akceptowalna.

Ocena końcowa: 8,5/10.

Wady:
Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.