« Powrót do listy artykułów

Test telefonu Huawei P10

Arkadiusz Dziermański 29 Kwietnia 2017 17:27 33

Huawei P10 jest już piątym przedstawicielem flagowej serii chińskiego producenta, który mam przyjemność testować. Smartfon tradycyjnie oferuje specyfikację z wysokiej, ale nie najwyższej półki. Nie znajdziemy w nim ekranu o rozdzielczości QHD, ani topowego pod względem wydajności procesora. Dostajemy za to rozwinięcie najlepszego aparatu pośród smartfonów z 2016 roku, stworzonego przy współpracy z Leicą. Braki rekompensuje oczywiście cena - niższa niż w przypadku flagowców konkurencji.Huawei P9 był udanym i bardzo popularnym modelem w Polsce. Po modelu P10 nie spodziewałem się rewolucji. Miała to być ewolucja bardzo dobrego smartfonu. Czy faktycznie tak jest? Sprawdźmy.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Zestaw i najważniejsze informacje

Główne cechy smartfonu:
W zestawie obok smartfonu znajdziemy jednoczęściowy zestaw słuchawkowy z pilotem do regulacji głośności, kabel USB typu C, zasilacz sieciowy (5V, 2A) i kluczyk do otwierania gniazda kart. Do zestawu trafił dodatkowo bardzo zgrabny, cienki silikonowy pokrowiec.

Wygląd i obudowa

Patrząc na Huaweia P10 można bardzo łatwo dojść do wniosku, że człowiek odpowiedzialny za jego wygląd mocno zapatrzył się na iPhone'a 7. Osoby mniej rozeznane w wyglądzie smartfonów z pewnością nie raz pomylą oba modele. Z przodu obudowy różnicę najłatwiej jest zauważyć po kształcie przycisku pod ekranem, który w P10 jest eliptyczny oraz podwójnym aparacie z tyłu obudowy. Poza tym mamy niemal identycznie zaokrąglone rogi i krawędzie, okrągłe logo producenta na środku tylnej klapki oraz bardzo podobnie biegnącą linię anteny z dołu tylnej krawędzi smartfonu.

We wspomnianym przycisku pod ekranem został umieszczony czytnik linii papilarnych. Jest to wyłącznie pole dotykowe, nie można go wcisnąć jak w Honorze 8 ani wywołać wibracji jak w iPhone'ie. Osoby które nie chcą blokować smartfonu odciskiem palca mogą używać go do podświetlania ekranu. Wystarczy przytrzymać palec na czytniku. To bardzo wygodne rozwiązanie np. w momencie kiedy telefon leży na blacie. Pozostałe elementy obudowy są standardowe. Z przodu znajdziemy głośnik rozmów, przedni aparat, diodę powiadomień oraz czujnik zbliżeniowy i oświetlenia. Na prawym boku mamy przyciski regulacji głośności i włącznik pokryty nieregularną fakturą i czerwonymi bokami, zupełnie jak w P9. Na lewy bok trafiło gniazdo kart, na dolną krawędź Jack 3,5 mm, port microUSB i głośnik zewnętrzny, a na górnej mamy dodatkowy mikrofon. Z tyłu znajdziemy podwójny aparat, podwójną, dwukolorową diodę doświetlającą oraz czujnik laserowego autofocusu.

Informacja sponsorowana: W poszukiwaniu najlepszych szybkich pożyczek na rynku zobacz ranking chwilówek w serwisie oddamzachwile.pl.

1 - 7

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.