« Powrót do listy artykułów

Test telefonu Huawei P10 lite

Jakub Kociszewski 23 Września 2017 15:57 32

Nie spodziewałbym się, że kiedykolwiek przyjdzie mi przeprowadzać testy czegokolwiek z firmy Huawei. Z racji tego, że otwarcie nie lubię tej marki i unikam jej jak ognia nigdy nie byłem zainteresowany testami urządzeń z logo Huawei.

Kiedy więc otrzymałem propozycję zrobienia recenzji modelu Huawei P10 lite, podjąłem się tego zadania mając nadzieję na totalne rozgromienie tej marki w jednym tekście, który wzmocniłby moją niechęć do tej firmy i potwierdził wszystkie negatywne odczucia w stosunku do jej produktów. Czy nadal jestem hejterem Huaweia? Przekonajcie się w poniższej recenzji.

Zestaw i najważniejsze informacje

Główny cechy Huaweia P10 lite:

Rozpakowanie

Jakkolwiek bym marki Huawei nie lubił, muszę jej oddać to, że opakowania serii "P" zawsze były i nadal są dosyć finezyjne, pozytywnie odstając od reszty konkurencji. O ile większość firm zostaje przy utartym schemacie opakowań w stylu "podnieś wieko i przekop się przez kolejne warstwy aby ujrzeć co znajduje się w opakowaniu" Huawei zdecydował się na coś w rodzaju... książki.

Pudełko oczywiście, ma wieko, jednak po uniesieniu go, znajdziemy swego rodzaju segmenty zawierające poszczególne elementy:
- kartonik zawierający dokumentację, taką jak chociażby instrukcja obsługi (niedostępne w moim egzemplarzu testowym)
- pudełko z kluczykiem do karty SIM, ładowarką dosyć sporych rozmiarów, przedowem USB i słuchawkami, niebezpiecznie przypominającymi Apple EarPods.
- telefon Huawei P10 Lite znajdujący się pomiędzy tymi dwoma, wyżej wymienionymi elementami

Muszę przyznać, że za tę kompozycję należą się pochwały dla Huaweia. Niestandardowe podejście do tematu i świeża koncepcja sprawiły, że to rozpakowanie nie był tylko jednym z wielu jakie przyszło mi zrobić, lecz na długo zostanie w mojej pamięci. Takie właśnie drobnostki sprawiają, że już pierwsza styczność z daną marką rodzi pozytywne odczucia.

Zawartość zestawu muszę ocenić na wystarczającą z lekkim plusem. Producent zapewnia ładowarkę z funkcją szybkiego ładowania, kabel USB oraz słuchawki, chociaż te są, niestety, dalekie od ideału. Jakość muzyki oferowana przez ten zestaw jest co najwyżej przeciętna, basy są słabe i nie ma tego uczucia przy słuchaniu utworów z gatunku rock, że zaraz "rozsadzi nam czachę". A szkoda, bo chociażby Samsung potrafi zaoferować o wiele lepsze zestawy słuchawkowe do swoich urządzeń, tak samo Sony. Kolejną wadą dołączonych słuchawek jest ich wielkość i kształt. Brak tipsów sprawia, że nie będą pasować do każdego ucha. W moim przypadku korzystanie z nich było uciążliwe. Lewa słuchawka wypadała mi z ucha, za to prawa była z kolei za duża.

Oceniając całość, muszę producenta pochwalić za formę spakowania akcesoriów, jak i za ich dołączenie. Chociaż zestaw słuchawkowy nie może zostać polecony do namiętnego słuchania muzyki, to do rozmów nadaje się już bardzo dobrze, ze względu na dość czuły mikrofon.

1 - 6

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.