« Powrót do listy artykułów

Test telefonu Huawei P10 lite

Jakub Kociszewski 23 Września 2017 15:57 32

Podsumowanie

Niestety dla mnie, Huawei wygrał tę bitwę 1:0. Jestem zmuszony polecić ten model, chociaż miałem nadzieję zrównać go z powierzchnią i ogłosić wszem i wobec, że firma Huawei robi buble. W dziedzinie cena/jakość Huawei błyszczy.

O ile mam zastrzeżenia co do jakości tylnego panelu, jakości odtwarzanej muzyki czy czasu pracy, to dla niewybrednego użytkownika ten telefon będzie idealnym wyborem. Dobra jakość zdjęć, duża pojemność pamięci (z możliwością rozbudowy o kartę microSD), przystępna i łatwa w personalizacji nakładka tylko zachęcają osoby z mniejszym budżetem do zaopatrzenia się w ten model.

Huawei P10 Lite to propozycja dla osób, które szukają dobrego telefonu na rok bądź półtora użytkowania, służącego do codziennych zadań oraz komunikacji. Telefon, chociaż będzie wymagać zakupienia do niego etui, wpisuje się w obecne standardy stylistyczne. Niestety przekłada się to także na brak oryginalności, a co za tym idzie, brak rozpoznawalności. Gdyby nie logo producenta, P10 lite można by podpiąć pod niemalże każdą ze znanych marek, oprócz Sony bowiem te jest konsekwentne i niezwykle skostniałe w projektowaniu swoich urządzeń.

Zainteresowanych testowanym modelem z pewnością ucieszy fakt, że działa on płynnie i bardzo szybko uruchamia aplikacje. Nie zanotowałem także przycięć lub lagów w już uruchomionych programach. Nie jestem pewien jak długie wsparcie otrzyma Huawei P10 lite - z jednej strony to urządzenie ze średniej półki, z drugiej zaś bardzo popularna seria producenta. Z całego serca mogę polecić ten P10 lite osobom, które umiarkowanie korzystają ze smartfonu i których budżet nie jest tak zasobny, by pozwolić sobie na flagowe urządzenia.

Moja ocena końcowa to 7,5/10.

Wady:
- czas pracy,
- jakość zdjęć,
- podatność na zarysowania tylnej części obudowy.

Zalety:
- cena,
- jakość ekranu,
- szybkie ładowanie - funkcja Fast Charge,
- szybkość oraz płynność działania,
- bardzo rozbudowana nakładka producenta umożliwiająca personalizację urządzenia.

Przykładowy film nagrany telefonem: - wideo 4K (plik .mp4, 24 MB).

Zdjęcia wykonane aparatem wbudowanym w telefon:6 - 6

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.