« Powrót do listy artykułów

Test telefonu Huawei P9 Lite 2017

Arkadiusz Dziermański 24 Maja 2017 02:27 10

Huawei P9 Lite 2017 to smartfon o wielu nazwach. W zależności od rynku, możemy spotkać go jako m.in. Huawei P8 Lite 2017 lub Huawei Nova Lite. W Polsce dostępny jest pod pierwszą postacią i ma trudne zadanie. Musi godnie zastąpić bardzo dobrze przyjętego przez rynek Huaweia P9 Lite. Czy ma na to szanse? Sprawdźmy.

Zestaw i najważniejsze informacje

Główny cechy Huaweia P9 Lite 2017:

W zestawie przesłanym do testów, obok smartfonu, znalazł się kabel USB, ładowarka (2A, 5V), prosty (żeby nie powiedzieć prymitywny) jednoczęściowy zestaw słuchawkowy, klucz do otwarcia szuflady kart i krótka instrukcja (do Huaweia P8 Lite 2017).

Wygląd i obudowa

Huawei P9 Lite 2017 wydaje się kopią Honora 8. Widocznymi różnicami dla wprawionego oka jest inne logo z przodu i z tyłu obudowy, podwójny grill głośnika zewnętrznego na dolnej krawędzi, przeniesienie gniazda Jack 3,5 mm na górną krawędź i przedniego aparatu na prawo od głośnika rozmów. Do tego oczywiście brak podwójnego aparatu z tyłu obudowy. Najważniejszą różnicą jest oczywiście wykonanie obudowy. Podczas gdy Honor 8 był zbudowany perfekcyjnie, z materiałów najwyższej jakości, P9 Lite 2017 jest plastikowy. Nie tylko na korpusie, ale również z tyłu obudowy, który imituje taflę szkła. Wszystko to powoduje, że smartfon przypomina trochę pękatą mydelniczkę. Szczególnie, że ze względu na zaokrąglone krawędzie szkła 2.5D na przodzie obudowy i lustrzany plastik z tyłu wydaje się optycznie dużo grubszy niż w rzeczywistości.

Rozmieszczenie elementów jest standardowe - na prawym boku znajdziemy przyciski regulacji głośności i włącznik, na lewym gniazdo kart, na dolnej krawędzi gniazdo USB typu C i głośnik zewnętrzny, na górnej Jack 3,5 mm, a z tyłu aparat z pojedynczą diodą doświetlającą i czytnik linii papilarnych. Nie pełni on roli przycisku jak w Honorze 8 i nie można go użyć do podświetlania ekranu bez przypisania do niego odcisku palca.


1 - 6

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.