« Powrót do listy artykułów

Test telefonu LG G7 ThinQ

Marian Szutiak (msnet) 29 Czerwca 2018 19:10 18

Wygląd zewnętrzny, jakość wykonania i ergonomia

LG G7 ThinQ jest smartfonem flagowym, co widać po jakości użytych materiałów oraz po idealnym dopasowaniu do siebie wszystkich elementów. Telefon jest zgrabny i, jak na współczesne standardy, lekki. Ponadto, dzięki zaokrągleniom na krawędziach, całość bardzo dobrze leży w dłoni. Obsługa jedną ręką jest trudna, ale można aktywować tryb obsługi jedną ręką (LG nazwało tę funkcję Mini podglądem). Jednak wygląd urządzenia jest mało oryginalny - patrząc na LG G7 można odnieść wrażenie, że już gdzieś to wszystko widzieliśmy.82,6% przedniej powierzchni G7 zajmuje wyświetlacz, którego kształt jest na górze lekko zaburzony charakterystycznym dla wielu najnowszych produktów wcięciem, w którym znajduje się otwór głośnika słuchawki, obiektyw przedniego aparatu, czujniki (światła i zbliżania) oraz dioda powiadomień. Z tyłu znajdziemy umieszczony na środku górnej części panelu, delikatnie wystający moduł podwójnego aparatu fotograficznego (w układzie pionowym), na lewo od niego lampę LED i dalmierz laserowy, natomiast pod obiektywami - okrągły czytnik linii papilarnych (który, nawiasem mówiąc, sprawnie robi to, co powinien).Na dole znajduje się centralnie umieszczony port USB-C, po jego lewej stronie znajduje się gniazdo audio Jack 3,5 mm oraz otwór mikrofonu, natomiast po prawej - wyloty głośnika. Na górze producent umieścił wysuwaną szufladę na karty oraz otwór dodatkowego mikrofonu. Na lewym boku znajdują się przyciski głośności oraz przycisk przeznaczony do uruchamiania Asystent Google (lub wyszukiwarki Google, gdy Asystent jest niedostępny, ponieważ nie obsługuje danego języka). Wadą przycisku jest to, że nie można mu przypisać innej funkcji. Można go tylko całkowicie wyłączyć. Na prawym boku znajduje się przycisk zasilania.2 - 9

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.