« Powrót do listy artykułów

Test telefonu LG G7 ThinQ

Marian Szutiak (msnet) 29 Czerwca 2018 19:10 18

Podsumowanie

LG G7 ThinQ jest pod wieloma względami bardzo udanym produktem. Łatwo zauważymy przede wszystkim bardzo jasny wyświetlacz, którego czytelność przy ostrym świetle słonecznym jest wręcz niewiarygodna. Także pomysł przerobienia całego telefonu w głośnik Boombox jest bardzo trafiony, ponieważ zapewnia to bardzo dobrą jakość dźwięku (gdy telefon leży na twardej powierzchni). Rewelacyjna jest też jakość dźwięku na słuchawkach, choć te dołączone do zestawu mogłyby być lepsze, szczególnie w odtwarzaniu basów. G7 ma też bardzo dobry aparat fotograficzny wspierany przez sztuczna inteligencję, co przekłada się na wysoką jakość robionych zdjęć i kręconych filmów.

Nowy flagowiec koreańskiego koncernu nieco rozczarowuje wyglądem, w przypadku którego mamy wrażenie, że już to gdzieś widzieliśmy. Niezbyt trafiony, podobnie jak we flagowcach Samsunga, jest też pomysł zastosowania fizycznego przycisku przeznaczonego do uruchomienia tylko jednej funkcji (w tym przypadku Asystenta Google/wyszukiwarki), którą w LG - podobnie jak we wszystkich smartfonach z Androidem - da się wywołać jeszcze na kilka innych sposobów. Wadą jest także bardzo duże nagrzewanie się telefonu przy wysokim obciążeniu trwającym kilka minut i dłużej oraz wynikający z tego throttling. No i cena początkowa, która wynosi 3499 zł, także może odstraszyć wielu potencjalnych kupców. Na szczęście urządzenie dopiero weszło na rynek, więc z czasem koszt zakupu stanie się bardziej atrakcyjny.

Moja ocena końcowa: 8/10.

Wady:
Zalety:
Przykładowe klipy wykonane telefonem:
Zdjęcia wykonane aparatem wbudowanym w telefon:

Zdjęcia nocneSzeroki kąt

Tryb portretowy: rozmycie tła MINI/MAXLampa OFF/ONPanoramaPrzedni aparat

9 - 9

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.