« Powrót do listy artykułów

Test telefonu LG X Power

Marian Szutiak (msnet) 2 Listopada 2016 20:10 20

Jakość obrazu wyświetlanego na ekranie nie daje powodów do krytyki. Wszystko dobrze widać pod każdym kątem, a kolory wyglądają naturalnie. To duży plus, ponieważ w systemie nie znajdziemy żadnej regulacji obrazu, poza zmianą jasności. Rewelacyjna jest czytelność wyświetlacza, nawet przy ostrym świetle słonecznym. Bardzo dziwne jest za to zachowanie automatycznej regulacji jasności: o ile przy świetle dziennym na zewnątrz działa bardzo dobrze, o tyle w zamkniętym pomieszczeniu obniża jasność ekranu do maksymalnie kilku procent. Zmusza to do ręcznego rozjaśnienia obrazu, by dało się z telefonu korzystać komfortowo. Ekran możemy odblokować między innymi podwójnym stuknięciem.Interfejs, aplikacje dodatkowe, podstawowe funkcje telefoniczne

LG X Power pracuje pod kontrolą systemu Android 6.0.1 z nakładką LG UX, która wprowadza między innymi własne centrum powiadomień, ustawienia podzielone na zakładki oraz możliwość dowolnego przestawiania przycisków domowych, które możemy uzupełnić o dwa dodatkowe (spośród trzech dostępnych: Powiadomienia, Capture+ i QSlide).Personalizacja interfejsu w LG nie ogranicza się oczywiście do przestawiania przycisków, ale możemy też zmienić tapetę, efekty przejść, ilość ikon na ekranie lub cały motyw. Domyślnie ekran główny nie zawiera szuflady z aplikacjami, a wszystkie one mieszczą się na pulpitach. Możemy jednak doinstalować ekran główny zawierający oddzielną listę aplikacji. Spersonalizować możemy także ekran blokady: zmienić tapetę, wybrać skróty do aplikacji lub dodać informację z kontaktem do nas dla znalazcy naszego zgubionego smartfonu.Jeśli domyślny interfejs okaże się dla kogoś zbyt skomplikowany, a czcionki za małe, może skorzystać z uproszczonego ekranu głównego EasyHome. Ciekawą opcją jest też QSlide, który pozwala uruchomić jedną z kilku aplikacji w okienku na tle pulpitu lub innego programu.Pod względem dodatkowego oprogramowania jest tu raczej skromnie, co osobiście uważam za zaletę. Jeśli będziemy czegoś potrzebować, zawsze możemy to doinstalować przy wykorzystaniu sklepu Google Play. Na uwagę zasługuje notatnik QuickMemo+ z rewelacyjnym narzędziem do robienia zrzutów ekranu Capture+. Jeśli jakąś aplikację zdecydujemy się odinstalować, to na 24 godziny trafia ona do swego rodzaju "przechowalni", która pozwala nam ponownie dany program zainstalować bez konieczności ponownego pobierania go ze sklepu.Do obsługi połączeń głosowych służy aplikacja Telefon, która połączona jest z Kontaktami (stanowią one jedną z zakładek), natomiast SMS-y i MMS-y wyślemy przy pomocy Wiadomości. Domyślna Klawiatura LG ma spore możliwości konfiguracyjne oraz pozwala między innymi na wprowadzanie tekstu przy pomocy rysowanej ścieżki przechodzącej przez wszystkie potrzebne litery.Z połączeniami głosowymi LG X Power radzi sobie przyzwoicie - nie ma problemów ani z zasięgiem, ani z głośnością. Jakość głosu podczas połączeń jest wystarczająca do tego, abyśmy nie mieli problemów za zrozumieniem naszego rozmówcy, ani on ze zrozumieniem nas.

2 - 5

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.