« Powrót do listy artykułów

Test telefonu Motorola Moto Z2 Play

Arkadiusz Dziermański 16 Września 2017 21:23 12

Podsumowanie

Do testów Moto Z2 Play podchodziłem z dużym entuzjazmem, bo bardzo ciekawiły mnie możliwości tego smartfonu. Mój zapał opadł na samym początku, kiedy po rozpakowaniu pudełka okazało się, że dodatkowy moduł z padem do gier nie jest jeszcze dostępny do testów, ale później było już tylko lepiej.

Moto Z2 Play to bardzo dobra propozycja dla każdego, kto szuka wydajnego, multimedialnego i bardzo dobrze wykonanego smartfonu. To właśnie wykonanie obudowy i jej wygląd są jednymi z największych zalet urządzenia. Do tego dostajemy ekran Super AMOLED, który w wykonaniu Motoroli przypadnie go gustu każdemu, kto jest zmęczony przesyceniem kolorów w Samsungach. Możliwości komunikacji stoją na dobrym poziomie, a w zasadzie jedyną poważniejszą wadą w tym zakresie jest brak Wi-Fi ac. Możliwość jednoczesnego korzystania z obu kart SIM i karty pamięci jednocześnie to ciągle rzadko spotykana funkcja i działa ona na korzyść Moto Z2 Play. Dzięki jasnemu obiektywowi jakość zdjęć trzyma ponadprzeciętny poziom, który zadowoli większość użytkowników. Trochę gorzej jest z jakością dźwięku i trzeba poświęcić chwilę na dobranie odpowiednich ustawień korektora. Bez tego osoby z lepiej wykształconym słuchem mogą mieć powody do narzekania. Największymi wadami urządzenia jest brak diody powiadomień oraz bardzo cichy głośnik zewnętrzny.

Wisienką na torcie pozostaje bardzo wydajny akumulator. Już dawno żaden smartfon nie oferował mi tak dobrego zarządzania energią. Jeśli sparujemy go z możliwościami jakie dają dodatkowe akumulatory w postaci Moto Mods dostajemy bardzo rzadko spotykane dzisiaj czasy pracy bez szukania ładowarki. Moduły są jednak mocno dyskusyjną kwestią. Samo rozwiązanie jest bardzo dobre i trzeba otwarcie przyznać, że ktoś wpadł z nimi na bardzo dobry pomysł. Problemem pozostaje ich dostępność. JBL Sound Boost 2 oraz najciekawszy z modułów Turbopower Pack są ciągle u nas niedostępne, a ich polskie ceny pozostają nieznane. Za mniej wygodny Power Pack o mniejszej pojemności trzeba zapłacić 298 zł. Podczas premiery pojawiła się informacja, że wszystkie moduły będą kosztować 80 dolarów, zobaczymy na ile ta informacja się sprawdzi.

Podsumowując, Motorola Moto Z2 Play to bardzo dobry smartfon, który mogę z czystym sumieniem polecić. Z zakupem radziłbym się jednak jeszcze trochę wstrzymać. Cena cały czas utrzymuje poziom z dnia premiery i wynosi 1999 zł. Uważam, że optymalną wartością byłoby tutaj ok 1500-1600 zł.

Ocena końcowa - 8/10

Wady:
Zalety:

Przykładowe klipy wykonany telefonem:
- video 4K (plik .mp4, 77 MB), - video FHD (plik .mp4, 32 MB).

Zdjęcia wykonane aparatem wbudowanym w telefon:

7 - 7

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.