« Powrót do listy artykułów

Test telefonu Nokia 3310 2017

Arkadiusz Dziermański 18 Sierpnia 2017 19:34 43

Nokia 3310 to telefon legenda. Chuck Norris w świecie komórek. Wskrzeszenia jej podjął się obecny właściciel marki Nokia, HDM Global. Czy było to dobre posunięcie? Czy w ogóle było to na poważnie, czy tylko w celach czysto marketingowych? Jak wiadomo, są takie piosenki, których coverów się nie robi, a przynajmniej robić się nie powinno. O Nokii 3310 można powiedzieć to samo. Czy próba przywrócenia jej do życia po 17 latach udała się chociaż w małym stopniu? Sprawdźmy.

Zestaw i najważniejsze informacjeTelefon otrzymałem w pierwszej wersji pudełka. Jest to niewielkie, płaskie, kartonowe i bardzo kolorowe opakowanie, w którym obok telefonu znajdziemy jednoczęściową ładowarkę z końcówką microUSB, bardzo prosty, żeby nie powiedzieć prymitywny, zestaw słuchawkowy oraz standardowy zestaw instrukcji szybkiego startu. Od niedawna 3310 2017 jest sprzedawana w częściowo przezroczystym pudełku prezentującym telefon. Trochę jak startery operatorów z telefonami w zestawie ponad 15 lat temu.Najważniejsze informacje:

Obudowa i wykonanieNa renderach prasowych Nokia 3310 2017 nie przekonywała mnie swoją stylistyką. Była jakaś taka... dziwna. Kształt obudowy, nietypowo umieszczony ekran... Coś tutaj wyraźnie nie grało. Sytuacja całkowicie zmieniła się po zobaczeniu pierwszego zdjęcia "żywego" telefonu. Szczególnie w klasycznym, niebieskim kolorze obudowa robi bardzo dobre wrażenie. Nie maleje ono po wzięciu telefonu do ręki. Ładne zaokrąglenia, wyprofilowany przedni panel, elegancko podświetlone klawisze. Niby nic wielkiego, ale nowa 3310 jest bardzo ładna.

Obudowa jest dobrze wykonana, ale oczywiście nie na zasadzie połączenia szkła i jednolitej bryły szczotkowanego aluminium, ale na zasadzie dobrej jakości, sztywnego plastiku. Co prawda nie mówimy tutaj o pancerności pierwszej 3310, wersja 2017 jest delikatniejsza, ale spodziewałem się czegoś znacznie gorszego. Zastrzeżenia można mieć tylko do tylnej klapki, która lekko ugina się w nad akumulatorem. Pod spodem została umieszczona gąbka, która ma temu zapobiegać, ale jest ona albo zbyt miękka, albo powinna być grubsza. Wszystkiemu towarzyszy stres towarzyszący zdejmowaniu tylnej klapki. Bestia jest tak mocno trzymana zatrzaskami, że za każdym razem miałem wrażenie, że tym razem ją złamię.

Rozmieszczenie poszczególnych elementów obudowy jest standardowe. W końcu też nie ma ich zbyt wiele. Na przednim panelu mamy ekran i klawiaturę alfanumeryczną z klasycznym D-Padem, klawiszami słuchawek i dwoma przyciskami funkcyjnymi, a na tylnym aparat z diodą doświetlającą. Boki są gładkie, a górny i dolny panel chętnie bym ze sobą zamienił. Dlaczego? Gniazdo microUSB znajduje się na górnej krawędzi, a Jack 3,5 mm na dolnej. Jak pierwszy raz chciałem naładować telefon, spojrzałem na okrągłe gniazdo z dołu obudowy i pomyślałem - No nie! Retro jak retro, ale ładowarkę z okrągłym bolcem mogli sobie darować. Gniazdo karty SIM i karty pamięci znajdują się pod tylną klapką i do ich wyjęcia trzeba też wyjąć akumulator.1 - 5

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.