« Powrót do listy artykułów

Test telefonu Sony Xperia L1

Jakub Kociszewski 30 Października 2017 00:36 12

Sony Xperia L1 to typowy przedstawiciel "budżetowej" półki cenowej, telefon w pakiecie do najniższego abonamentu, który ma za zadanie spełniać podstawowe, niezaawansowane czynności potrzebne nam na co dzień. Nie ma co się oszukiwać, ten telefon nie będzie wspierany aktualizacjami. Czy można zatem polecić Xperię L1? Jeśli tak, to dla jakiej grupy odbiorców będzie on dobrym wyborem? Zapraszam do lektury.

Specyfikacja (G3312):


Telefon został dostarczony z typowym dla Sony zestawem akcesoriów na potrzeby testu. Japońska firma charakteryzuje się tym, że do recenzji zawsze dostarczane są zestawy albo mocno ograniczone, albo wersje "demo" - mocno różniące się od rzeczywistych pakietów sprzedażowych. Niestety w chwili pisania tego tekstu nie jestem w stanie stwierdzić czy moja wersja jest demonstracyjną, czy pełnowartościowym produktem, który ujrzą potencjalni nabywcy.

Sony Xperia L1 przybył w standardowym opakowaniu, które można będzie zapewne ujrzeć w sklepie przed zakupem urządzenia. Miałem do czynienia z poprzednimi generacjami modeli z serii Xperia, zatem z całą pewnością mogę stwierdzić, że tutaj nie zaszły żadne zmiany w kwestii pakowania oraz wzornictwa. Właściwie nic nie daje to zrozumienia, że jest to nowa edycja bądź też generacja smartfonów z tej firmy, a szkoda, bo lekkie odświeżenie by się przydało. W pudełku znajdują się kabel USB typu C oraz ładowarka 1,5 mAh. Zabrakło niestety chociażby najtańszych słuchawek dousznych.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Wygląd zewnętrzny, jakość wykonania i ergonomia

Jak na budżetowy model przystało, obudowa Sony Xperia L1 w całości wykonana jest z plastiku. Co należy podkreślić, utrzymano tutaj styl unibody, a co za tym idzie, nie dostaniemy się do akumulatora bez pomocy serwisu bądź specjalistycznych narzędzi.

W kwestii stylistyki mamy tutaj konserwatywne podejście firmy Sony. Modele japońskiego producenta doskonale da się rozpoznać u osób ich używających, gdyż wygląd trochę ewoluował aczkolwiek nie uległ gruntownej zmianie już od wielu lat. Z jednej strony to trochę smuci, bo większość komentujących nowe odsłony smartfonów z serii Xperia wydaje się zmęczona brakiem powiewu świeżości. Z drugiej jednak strony, osobiście uważam, że nadal są to elegancko i dobrze wyglądające telefony, a ich wygląd praktycznie nie starzeje się.

1 - 5

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.