« Powrót do listy artykułów

Test telefonu Sony Xperia XZ1

Arkadiusz Dziermański 11 Października 2017 01:53 21

Podsumowanie

Xperię XZ1 mogę określić jako ogromne rozczarowanie. Z jednej strony dostajemy smartfon bardzo ładny (oczywiście minusem są potężne ramki), świetnie wykonany i ekstremalnie wydajny. Do tego z pięknym wyświetlaczem, najnowszym Androidem, bardzo dobrymi właściwościami muzycznymi i rewelacyjnymi filmami - tymi "zwyczajnymi" i w zwolnionym tempie. Z drugiej strony mamy rozczarowujący i bardzo nierówno pracujący aparat oraz akumulator, który wystarcza na zaledwie jeden dzień działania. O ile jeszcze na akumulator można przymknąć oko, bo mamy bardzo dobrze działające funkcje oszczędzania energii, a i codzienne ładowanie smartfonu nie jest żadną nowością, tak aparat boli najbardziej.

Jesteśmy świeżo po polskiej premierze Xperii XZ1, więc jej cena nie zdążyła jeszcze spaść poniżej wyjściowych 2999 zł, a to nie jest mała kwota. Sony musi w końcu coś zrobić z wyglądem swoich smartfonów i mam nadzieję, że plotki o mniejszych ramkach w przyszłorocznych modelach sprawdzą się. Z szerokich ramek ekranu można żartować, ale wiele osób nie po to kupuje urządzenie z mniejszym ekranem, by wygoda korzystania z niego nie odbiegała od konstrukcji z dużo większymi wyświetlaczami.

Trochę nowocześniejszy design i mniej losowe działanie aparatu sprawiłyby, że Xperię XZ1 bym nie tylko polecał, ale i pewnie sam kupił. Być może są wśród Was miłośnicy retro-stylu Sony - szanuję to, sam jednak poczekam na powiew świeżości. Irytująca praca aparatu obniżyła ocenę końcową o jeden punkt.

Ocena końcowa - 7,5/10

Wady:
Zalety:
Przykładowe klipy wykonane telefonem:
- video 4K (plik .mp4, 211 MB),
- video FHD 60fps (plik .mp4, 117 MB),
- video Slow (plik .mp4, 34 MB).

Zdjęcia wykonane aparatem wbudowanym w telefon:

7 - 7

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.