« Powrót do listy artykułów

Test telefonu Sony Xperia XZ2

Marian Szutiak (msnet) 10 Kwietnia 2018 22:58 18

Podsumowanie

Jeśli pominiemy aspekty wizualne najnowszego flagowca firmy Sony (telefon może się komuś podoba, ale nie mi, szczególnie panel tylny), to mamy tu nadal do czynienia z typową dla japońskiego koncernu dbałością o jakość połączenia poszczególnych elementów ze sobą oraz doborem materiałów wykończeniowych (szkło i aluminium). Zmniejszyły się też puste przestrzenie wokół ekranu, co może się spodobać osobom, którym nie podobały się "lotniska" z wcześniejszych modeli. Niestety za bardzo duży błąd uważam przeniesienie czytnika linii papilarnych na tył urządzenia. Jeśli Sony musiało zrezygnować ze stosowanej wcześniej integracji tego czujnika z przyciskiem zasilania, mogli chociaż go przenieść na przód urządzenia - pod ekranem wciąż pozostało sporo miejsca.

Sony w najnowszej Xperii zdecydowanie poprawił aparat fotograficzny. Może nie sprzętowo, bo ten pozostał taki sam jak w ubiegłorocznych modelach, ale pod względem oprogramowania. To nigdy nie było mocną stroną japońskiego producenta. Mamy tu też do czynienia z wydajnością z najwyższej półki, co Xperia zawdzięcza zastosowanym bezkompromisowym podzespołom. Niestety telefon nie radzi sobie najlepiej z utrzymaniem najwyższej wydajności przez dłuższy czas. Już po kilku minutach wydajność wyraźnie spada, choć i tak do poziomu, o którym wiele tańszych urządzeń może tylko pomarzyć. Nadal pozytywnie można się odnieść do jakości obrazu wyświetlanego na ekranie oraz do wysokiej jakości generowanego dźwięku.

Xperia XZ2 dopiero trafiła na rynek z ceną 3599 zł, ale już w Internecie możemy znaleźć oferty z tym telefonem tańszym nawet o 300 zł. O ile cenę pierwotną, jak w przypadku każdego flagowca, nie można nazwać atrakcyjną, to z czasem się to zmieni i Xperia XZ2 może być urządzeniem naprawdę godnym polecenia.

Moja ocena końcowa: 8,5/10.

Wady:
Zalety:
Przykładowe klipy wykonane telefonem:
Zdjęcia wykonane aparatem wbudowanym w telefon:Bokeh MAX/MINILampa OFF/ON

PanoramaPrzedni aparat

8 - 8

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.