« Powrót do listy artykułów

Test telefonu Wiko Wim Lite

Marian Szutiak (msnet) 21 Listopada 2017 20:56 9

Wiko to francuska marka smartfonów, która powstała w 2011 roku w Marsylii. Jeden z produktów firmy, Wiko WIM Lite, jest na jej stronie internetowej nazywany bestsellerem. Czy urządzenie zasługuje na swoją popularność? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w poniższej recenzji.

Specyfikacja:

Zestaw testowy składał się z telefonu w kolorze wiśniowym, ładowarki 5V/1,5A z odłączanym przewodem USB oraz słuchawek dokanałowych z mikrofonem.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Wygląd zewnętrzny i jakość wykonania

Chociaż cena Wiko WIM Lite jest trzycyfrowa (w złotówkach), telefon ten nie musi się wstydzić leżąc obok znacznie droższych urządzeń. Tylny panel wykonany jest może z tworzywa sztucznego, ale jednak pomalowany na kolor wiśniowy wygląda elegancko i sprawia wrażenie wytrzymałego. Przyczepić się można tylko do tego, że błyszcząca powierzchnia łatwo zbiera wszelkie zabrudzenia, a z czasem pojawiają się na niej też ryski. Z tyłu znajdziemy lekko wystający moduł zawierający obiektyw głównego aparatu i dwudiodową lampę błyskową. Poniżej producent umieścił okrągły, lekko zagłębiony w obudowie czytnik linii papilarnych, a jeszcze niżej logo marki.

Elegancji i urody dodaje Wiko metalowa ramka otaczająca smartfon, pasująca kolorystycznie do tylnej części. W niej na dole został umieszczony port microUSB, po którego obu stronach znajduje się po 6 otworów, pod którymi znajduje się mikrofon (po lewej) oraz głośnik (po prawej). Na górze mamy gniazdo audio Jack 3,5 mm i otwór dodatkowego mikrofonu. Prawy bok zawiera trzy oddzielne przyciski (regulacja głośności i zasilanie), a lewy wysuwaną tackę na karty (2 x nanoSIM lub nanoSIM + microSD).

Około 67% przedniej powierzchni zajmuje ekran. Pod nim jest tylko logo marki, natomiast na górze znajdziemy podłużny otwór głośnika słuchawki, a obok niego na lewo diodę powiadomień, diodę doświetlającą i czujniki, natomiast na prawo - obiektyw przedniej kamery.

Telefon obsłużymy jedną ręką, ale nie będzie to łatwe, szczególnie jeśli nie dysponujemy zbyt długimi palcami. Przyda się więc czasem druga ręka. Samo urządzenie dobrze leży w dłoni i nie ma tendencji do wyślizgiwania się z niej. Niestety zupełnie inaczej jest, gdy założymy rękawiczki (a zbliża się zima). Wtedy Wiko WIM Lite okazuje się bardzo śliski i trzeba uważać, by nam nie wypadł, co może się źle skończyć.

1 - 6

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.