« Powrót do listy artykułów

Test zegarka Skagen Hagen Connected

Arkadiusz Dziermański 30 Listopada 2017 23:20 14

Smartwatche to bardzo użyteczny wynalazek. Powiadomienia zawsze pod ręką, możliwość sterowania większością funkcji smartfonu, w tym dzwonienie i pisanie wiadomości wprost z nadgarstka to wygodne rozwiązanie. Mają one jednak swoje wady. Do najważniejszych należy bardzo krótki czas na pojedynczym ładowania. Są też osoby, dla których takie zegarki są zwyczajnie brzydkie i przeładowane funkcjami. Po części zaliczam się do obu grup. Czy jest na to złoty środek? Wydaje się, że tak. Są to zegarki hybrydowe. Połączenie klasycznego zegarka ze smart-funkcjami. Bogatą ofertę takich urządzeń posiada grupa Fossil. Dzisiaj przyjrzymy się zegarkowi firmy Skagen, a konkretnie modelowi Hagen Connected.Wygląd zegarkaSkagen Hagen Connected wygląda na pierwszy rzut oka jak zwykły zegarek. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się można zauważyć, że jest on grubszy od większości konstrukcji (12 mm, czyli nawet dwa razy więcej niż w przypadku niektórych super-cienkich zegarków Skagen), ma dziwne oznaczenia na dodatkowej, mniejszej tarczy i aż trzy przyciski z prawej strony obudowy. Przyciski i żadnego pokrętła? To jak się ten zegarek nastawia? Do tego jeszcze przejdziemy.Tarcza zegarka należy zdecydowanie do tych mniejszych i ma średnicę 42 mm. Dzięki temu dobrze prezentuje się zarówno na cieńszym, jak i masywnym przegubie. W żaden sposób nie przeszkadza też nieco większa grubość koperty. Zegarek jest bardzo ładny i prezentuje się niezwykle efektownie. Zdjęcia katalogowe nie do końca to oddają. Przede wszystkim nie widać na nich tego, że w zależności od oświetlenia szarość potrafi wpadać w lekki brąz lub odcienie niebieskiego. Wygląd zegarka to zawsze kwestia indywidualna, ale nie spotkałem osoby, której Skagen Connected nie przypadłby do gustu.Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie pasek. Zegarki Fossila, które posiadam, mają stosunkowo sztywne paski, a ten pomimo tej samej grubości jest zdecydowanie bardziej miękki i szybko dopasowuj się do kształtu ręki. Śmiało mogę powiedzieć, że ze wszystkich posiadanych zegarków (co prawda skromne kilka sztuk), ten jest zdecydowanie najwygodniejszy. Pasek trzeba też pochwalić za trwałość, bo pomimo wyraźnych już zagięć nie rozdwaja się. Paski słabszej jakości w takim samym stanie już dawno brzydko rozdwoiłyby się na krawędzi.1 - 3

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.