« Powrót do listy artykułów

Test zegarka Skagen Hagen Connected

Arkadiusz Dziermański 30 Listopada 2017 23:20 14

Jak korzystać z zegarka?Hybrydowy zegarek bez problemu może być używany bez połączenia ze smartfonem, ale niestety bez smartfonu nie możemy zacząć z niego korzystać. Dlaczego? Bo bez tego go nie ustawimy. Godzina musi być zsynchronizowana ze smartfonem i do tego celu musimy użyć aplikacji Skagen Connected. Aplikacje dla zegarków produkcji Fossila są do siebie bardzo podobne, ale dla każdej marki został stworzony osobny program, różniący się głównie wersją kolorystyczną i czcionkami (tym razem polskie znaki są prawidłowo prezentowane).

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Sam proces powiązania zegarka ze smartfonem jest bardzo prosty, wystarczy sparować urządzenia przechodząc przez instrukcje wyświetlane na ekranie. Później pozostaje tylko uzupełnienie naszych danych o wzrost, masę i jednostki długości. Oczywiście o ile chcemy dostawać poprawne dane dotyczące spalonych kalorii. W przeciwnym razie możemy ten krok pominąć.Warto tutaj wspomnieć o jednej sytuacji, bo być może kiedyś ktoś stanie przed podobnym problemem. Najprawdopodobniej źle rozparowałem zegarek ze smartfonem, który odesłałem po testach. Przez to nie mogłem później podpiąć zegarka do żadnego innego urządzenia. Po wielu różnych próbach, restartach, zakładaniu nowych kont i przeinstalowywaniu aplikacji wpadła mi do głowy próba wyjęcia baterii zegarka. Wygląda na to, że działa to podobnie jak w komputerach, gdzie wyjęcie baterii na płycie głównej powoduje restart BIOSU-u. Po wyjęciu jej i odczekaniu kilku minut zegarek od razu połączył się ze smartfonem.

Smart-funkcje zegarkaPierwszą, główną smart-funkcją zegarka jest sygnalizacja powiadomień. Odbywa się to na dwa sposoby - wibracją (do wyboru są trzy poziomy natężenia) oraz poprzez ustawienie wskazówek na odpowiedniej godzinie. Indywidualnie możemy je przypisać w zależności od sygnalizowanego powiadomienia. Oczywiście możemy też pozostawić tylko sygnalizację wibracjami. Liczba obsługiwanych aplikacji (zegarek obsługuje powiadomienia z każdej aplikacji zainstalowanej na smartfonie), z których dostajemy powiadomienia jest ograniczona do 6. Dla niektórych może to być duże ograniczenie i zapewne znajdą się osoby, które staną przed wyborem - informować o wszystkich połączeniach, czy tylko od kilku wybranych osób?Drugą z podstawowych funkcji jest obsługa skrótów przypisanych do przycisków na obudowie zegarka. Ich również nie ma dużo, bo do wyboru mamy 11 różnych opcji, w tym trzy odpowiedzialne za odtwarzacz muzyki (regulacja głośności i sterowanie odtwarzaniem). Do wyboru jest też m.in. włączanie alarmu, dzwonka w telefonie lub zrobienie zdjęcia. Sam używam na co dzień sterowania odtwarzaczem oraz uruchomienia prezentacji daty. Po wciśnięciu przycisku wskazówka godzinowa i minutowa wskazują dzisiejsza datę wykorzystując do tego cyfry biegnące wzdłuż tarczy. Inni mogą natomiast docenić możliwość korzystania z podejrzenia godziny w innych strefach czasowych. Wystarczy zdefiniować ją w aplikacji, a następnie uruchomić podgląd wciskając zdefiniowany wcześniej przycisk na zegarku.W zasadzie ostatnią dodatkową funkcją zegarka jest monitor aktywności fizycznej - liczby kroków oraz snu. Wszystko jest oparte na wskazaniach akcelerometru, więc monitor snu to w zasadzie tylko ciekawostka, ale już krokomierz jest całkiem dokładny. W porównaniu z testowanym ostatnio zegarkiem Polar M600, Skagen przekłamuje wynik o około 300-400 kroków na 10 tys. oraz ok 0,5 km pod względem przebytej odległości. Jak na tak "prymitywny" pomiar jest to bardzo dobry wynik. Na dodatkowej tarczy zegarka są wyświetlane nasze postępy. Widzimy na niej liczby odpowiadające procentowi wykonania dziennego celu - 25, 50, 75 i 100.2 - 3

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.