« Powrót do listy artykułów

Test zegarka Skagen Hagen Connected

Arkadiusz Dziermański 30 Listopada 2017 23:20 14

BateriaJedną z największych zalet zegarków hybrydowych jest to, że nie trzeba ich ładować. Nie mamy tutaj akumulatora, który w tego typu konstrukcjach wymaga praktycznie codziennego podpinania go do źródła prądu. Zwyczajnie raz na pół roku wystarczy kupić nową baterię, zdjąć pokrywę na spodzie zegarka, wyjąć stare ogniwo i je wymienić. Do baterii można dostać się w prosty sposób, wystarczy przekręcić pokrywę na spodzie zegarka, używając do tego dowolnego przedmiotu. Akurat ja pod ręką miałem widelec, bez problemu podołał zadaniu.

Pół roku to czas deklarowany przez producenta i patrząc na pozostały poziom baterii (jest to sygnalizowane w aplikacji na smartfonie) wszystko wskazuje na to, że przy stale aktywnych wszystkich funkcjach zegarka właśnie po takim czasie konieczna będzie wymiana.Podsumowanie

Na początku 2017 roku do hybrydowych zegarków podchodziłem z pewnym dystansem, ale jednocześnie ogromną ciekawością. Z jednej strony odrzucał mnie fakt, że trzeba za nie płacić zazwyczaj 100-300 zł więcej niż za taki sam model zegarka, ale w standardowym wariancie. Z drugiej strony, czysto teoretycznie, taki zegarek oferuje wszystko czego potrzebuję - brak konieczności codziennego ładowania oraz synchronizację powiadomień.

Model Skagan Haneg Connected zauroczył mnie od samego początku. Zwyczajnie spodobał mi się wizualnie, a na żywo wygląda w dodatku o wiele lepiej niż na zdjęciach katalogowych. Oprócz tego okazał się bardzo wygodny i bardzo przyjemnie się go nosi. Do tego doszła sygnalizacja powiadomień, a nie potrzebuję na co dzień niczego więcej poza krótką wibracją dla wiadomości i długą dla połączeń. Wtedy wiem czy muszą iść po telefon, czy też nie. Dodatkowo bardzo chwalę sobie możliwość sterowania odtwarzaczem muzyki z poziomu nadgarstka, a i krokomierz jest fajnym bajerem.

Zegarki hybrydowe to naprawdę złoty środek dla każdego, dla kogo smartwatch ma zbyt dużo funkcji i za krótko działa na pojedynczym ładowaniu. Gdybym tylko miał taką możliwość, bez wahania wymieniłbym wszystkie posiadane zegarki na modele hybrydowe.

Ocena końcowa: 9/10

Wady:
Zalety:
3 - 3

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.