« Powrót do listy artykułów

Testujemy LG G6 - pierwsze wrażenia, wydajność, aparat i jakość dźwięku

Lech Okoń (LuiN) 7 Kwietnia 2017 09:46 54

Trzy aparatyTelefon wyposażony został w zupełnie nową konfigurację aparatów. Było z tyłu obudowy 16 Mpix (F/1.8, 29 mm) + 8 Mpix (F/2.4, 12 mm), a teraz mamy 13 Mpix (F/1.8) + 13 Mpix (F/2.4). W obu przypadkach, drugi aparat z szerokokątnym obiektywem nie ma funkcji autofocus. Nowością jest przejście z proporcji 16:9 na 4:3. Dla niektórych osób będzie to strata podobna do tej w Galaxy S7, w którym rok temu również zrezygnowano z 16:9 na rzecz 4:3.Czy dostajemy lepsze zdjęcia niż przed rokiem? Na pierwszy rzut oka niekoniecznie. Zastosowany w G6 Sony IMX258 to stosunkowo mały sensor, znany bardziej z tańszych smartfonów, jak np. Sony Xperia XA, niż z urządzeń z górnej półki. Zanim jednak padnie ostateczny werdykt, przygotujemy dla Was fotopojedynek z LG G5, jak i z Samsungiem Galaxy S8+.

Z przodu obudowy mamy kolejną zmianę - zamiast 8 Mpix dostajemy ich 5, a jasność spadła z F/2.0 do F/2.2. Ale... tym razem dostajemy aparat działający w dwóch trybach - standardowym i ultraszerokokątnym. W obu przypadkach finalne zdjęcia mają 5 Mpix, ale o ile standardem uchwycimy jedną, może trzy osoby, to już w drugim z trybów na zdjęciu z powodzeniem zmieści się cała gromadka niedaleko stojących osób. To samo rozwiązanie widzieliśmy już w LG K10 2017 i zdecydowanie jest ono przydatne.

Poniżej prezentujemy porcję zdjęć wykonanych telefonem. Suwakiem możecie zmieniać widok pomiędzy aparatem standardowym i szerokokątnym.


Przedni aparat też oferuje tryb szerokokątny, ale różnica ogniskowych nie jest aż tak wielka jak przy aparatach z tyłu obudowy.

Coś dla entuzjastów fotografowania posiłków:

Garść innych ujęć:Zdjęcia w pełnej rozdzielczości znajdziecie tutaj:Spis treści:
1. Specyfikacja, rozmiar względem G6, design, jakość wykonania
2. Test wyświetlacza
3. Testy głośności głośnika i wyjścia audio
4. Testy wydajności i pomiar temperatury
5. Test aparatu fotograficznego wraz z galerią

5 - 5

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.