« Powrót do listy artykułów

Wrażenia z wizyty w saloonie serialu Westworld

orson_dzi 23 Kwietnia 2018 15:53 21

Podczas targów Comic Con 2018 obecnych było wielu wystawców z różnymi stoiskami. Atrakcja, jaką zaoferowała stacja HBO zostawiła wszystkich daleko w tyle. W stosunku do liczby osób odwiedzających targi, tylko nieliczni mogli zobaczyć co kryło się za zamkniętymi drzwiami z logiem Westworld.

Czym jest Westworld?Nie jestem miłośnikiem westernów. Więcej, nienawidzę westernów. Dlatego też po serial Westworld sięgnąłem dopiero kilka miesięcy po premierze. Dlaczego? Zwyczajnie oceniłem książkę po okładce. Zdjęcia i zwiastuny wskazywały ewidentnie, że będzie to western. Tyle mi wystarczyło i byłem w dużym błędzie.

Tytułowy Westworld jest ogromnym parkiem rozrywki, stylizowanym na typowy Dziki Zachód. Cały park jest wielkim, żywym organizmem, zamieszkanym przez hosty. Można je porównać do robotów, ale wykonanych w unikatowej technologii. Nie tylko wyglądają oni jak ludzie, ale również potrafią krwawić i są w pełni inteligentne, choć nie mają ludzkich uczuć. Przynajmniej w teorii, ale... to tyle spoilerów. Odwiedzający Westworld mają różne zamiary. Jedni szukają przygody wykonując zadania rodem z gier RPG, inni rozrywki w postaci wizyty w saloonie lub domu publicznym, a jeszcze inni starają się rozwikłać ukryte tajemnice parku, stworzone przez nieżyjącego już współtwórcę...

Tak w kilku zdaniach można opisać jeden z najlepszych i najpopularniejszych seriali ostatnich lat.

HBO na Comic Con 2018Podobnie jak dosyć przypadkiem trafiłem na serial, tak zupełnie przypadkiem znalazłem się na stoisku HBO. Położone na samym końcu hali, w dodatku obok głównej sceny, na której odbywały się panele dyskusyjne z gwiazdami srebrnego ekranu. Orientacji w terenie nie ułatwiały setki, jeśli nie tysiące, nastolatek czekających na spotkanie i zdjęcie z ulubioną serialową postacią. Pomocna okazała się obsługa stoiska. Przemili, bardzo kontaktowi ludzie, którzy specjalnie wyławiali z otoczenia osoby, nie oszukujmy się, wyróżniające się wiekiem spośród nastolatków. W ten oto sposób znalazłem się gronie szczęśliwców, którzy mieli wziąć udział w jednym z kilku zamkniętych pokazów.

Na samym stoisku HBO można było zrobić sobie tatuaż z jednym z symboli znanych z serialu. Dostępna była też ścianka z tłem w postaci serialowego pustkowia z obłędnie wyglądającym mechanicznym sępem, na której można było zrobić sobie zdjęcie lub GIF-a oraz strzelnica. Każdy kto pamięta strzelanie do telewizora pistoletem z konsoli NES czułby się tutaj jak w domu.

1 - 3

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.