« Powrót do listy wiadomości

[Aktualizacja II] Plus i Premium Mobile mają zgodę UKE na wyższe opłaty roamingowe

orson_dzi 12 Października 2017 16:21 192

Jak informuje dziennik.pl, Polkomtel i Premium Mobile dostali zgodę Urzędu Komunikacji Elektronicznej na zastosowanie dopłat do stawek roamingowych.

Polkomtel i Premium Mobile byli jednymi z kilku operatorów, którzy zwrócili się do UKE w sprawie przywrócenia stawek roamingowych. Premium Mobile działa na zasięgu sieci Plus.

Zobacz: Operatorzy komórkowi w Polsce chcą przywrócenia opłat roamingowych

Z ustaleń Dziennika wynika, że obaj operatorzy otrzymali zgodę na zastosowanie dodatkowych dopłat do aktualnie obowiązujących stawek roamingowych.

Jak na razie zarówno UKE, jak i operatorzy nie potwierdzają, ale też nie zaprzeczają tym informacjom.

[Aktualizacji 12.10.2017 godz. 14:17]

Otrzymaliśmy właśnie informację w sprawie od przedstawiciela firmy Polkomtel, operatora sieci Plus: Nawiązując do medialnych doniesień, Plus zapewnia swoich klientów, że po wydaniu Decyzji UKE, nic się nie zmienia w zakresie opłat roamingowych. Klienci mogą nadal korzystać z roamingu na terenie Unii Europejskiej na tych samych zasadach jak dotychczas.

Aktualizacja II

Z informacji jakie uzyskaliśmy od UKE wynika, że obaj operatorzy mogą stosować dopłaty do stawek roamingowych.

Z analizy UKE wynika, że Plus i Premium Mobile poniosły znaczące straty ze względu na wprowadzenie RLAH od 15 czerwca. UKE zezwoliło im na wprowadzenie dopłat na okres 12 miesięcy. Jeśli operator podjął decyzję o pobieraniu dodatkowych opłat w okresie kolejnych 12 miesięcy musi mieć na uwadze, aby wysokość przychodów z osiąganych dopłat nie przekroczyła wysokości wykazanej przez operatora, zweryfikowanej przez Prezesa UKE i wykazanej w decyzji wysokości marży. Wszelkie działania w ramach wydanej zgody będą monitorowane przez UKE, a także KE. Jeżeli wykażemy, że marża będzie za wysoka, na operatora może zostać nałożona kara.

Czy zmienisz sieć, jeśli Twój operator wprowadzi dodatkowe opłaty roamingowe?

Zdecydowanie tak
49.16%
Raczej tak
14.56%
Raczej nie
16.88%
Zdecydowanie nie
14.35%
Nie mam zdania
5.06%

Wszystkich głosujących: 474


Źródło: dziennik.pl, Polkomtel

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.