« Powrót do listy wiadomości

[Aktualizacja] Sony - cicha premiera Xperii XZ2 Premium

orson_dzi 16 Kwietnia 2018 19:16 17

Ekran 4K i podwójny aparat - to nowe funkcje, które otrzymała Xperia XZ2 w wariancie Premium.

Sony postanowił poprawić specyfikację swojego flagowego smarfonu. Pierwszą ze zmian jest zastosowanie ekranu HDR o rozdzielczości 4K. Przekątną pozostała bez zmian i jest to 5,8 cala. Drugą zmianą jest zastosowanie podwójnego aparatu o rozdzielczości 19 Mpix (obiektyw rejestrujący obraz kolorowy) oraz 12 Mpix (rejestrujący obraz czarno-biały). Sony chwali się bardzo wysoką czułością ISO aparatu, które dla zdjęć ma wynosić aż 51200 i 12800 dla filmów. Te z kolei mogą być nagrywane w rozdzielczości 4K. Nie zabrakło też nagrywania w zwolnionym tempie w rozdzielczości FullHD przy 960 klatkach na sekundę. Do tego mamy przedni aparat o rozdzielczości 13 Mpix.Resztę specyfikacji dopełnia układ Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci wbudowanej, Android 8.0 oraz powiększony akumulator o pojemności 3540 mAh. Wzrosła również masa smartfonu i wynosi ona aż 236 gramów.

Xperia XZ2 Premium trafi na rynek latem, jej cena pozostaje nieznana.

[Aktualizacja]

Firma Sony przygotowała film promujący funkcje fotograficzne nowego smartfonu premium.Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło: Sony; wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.