« Powrót do listy wiadomości

Aero2 odebrało Głuchy Telefon Czytelników TELEPOLIS.PL!

WitekT 22 Stycznia 2015 14:16 79

Kolejna firma zdecydowała się na odbiór statuetki Głuchego Telefonu TELEPOLIS.PL! Tym razem Aero2 - za sposób wprowadzenia kodów captcha w usłudze BDI.



Zobacz: Głuche Telefony 2014.

Przypomnijmy, że Aero2 wygrało nie tylko w redakcyjnej kategorii Usługa roku, ale także w rankingu czytelników. Nagrodę w imieniu spółki odebrała Edyta Wiącek-Różycka oraz Mariusz Busiło.



Zobacz: Tego się ludziom nie robi.

Captcha została wprowadzona dla wyrównania szans zwykłych użytkowników z tzw. heavy userami, a więc niewielkim odsetkiem osób, które wykorzystują Bezpłatny Internet sprzecznie z jego przeznaczeniem, co przekłada się na jakość dostępu dla pozostałych osób. Cel ten został osiągnięty - powiedział Mariusz Busiło.

Jak dodał, zgadzam się, że dla części użytkowników pierwsza wersja captchy mogła być zbyt nieczytelna, ale spółka wyciągnęła wnioski z szerokiej dyskusji, która z tego powodu powstała i podjęła decyzję o wprowadzeniu łatwiejszych w odczycie kodów, które są wystarczające do osiągnięcia zamierzonego wyrównawczego celu tego mechanizmu. Z obowiązku autoryzacji godzinnej sesji kodem captcha zostali zwolnieni ci, którzy mają rzeczywisty problem z rozpoznawaniem znaków.



Od nowego roku udostępniliśmy usługę Aero Mini, po uruchomieniu której użytkownicy BDI mogą korzystać z komercyjnej części pasma 900 MHz. Aero Mini, jako usługa nie podlega restrykcjom przerywania sesji połączenia. Ceny pakietów zostały tak ustalone, aby były bardzo atrakcyjne dla Użytkowników BDI. 5 zła za 3GB transferu w skali miesiąca to nie tylko w naszej opinii oferta atrakcyjna - powiedziała Edyta Wiącek-Różycka dodając, że choć Aero Mini ma zaszyte ograniczenie transferu na poziomie 512 kb/s, to nie wyklucza rozwijania tej oferty zgodnie z oczekiwaniami użytkowników.

Zobacz: Aero2 startuje z płatnymi pakietami w BDI.

Dotychczas - poza Aero2 - tylko jedna firma, spośród wszystkich nagrodzonych w ciągu 10 lat, zdecydowała się na odebranie statuetki. W 2008 roku w imieniu P4 nagrodę przyjął Chris Bannister, prezes, i Jacek Balicki, członek zarządu. W 2010 roku nagrodę w naszym biurze odebrał też Marcin Gruszka, rzecznik.

Źródło:

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.