« Powrót do listy wiadomości

Amerykański Senat używa komunikatora Signal

msnet 19 Maja 2017 19:14 8

Senat USA podjął decyzję o dopuszczeniu szyfrowanego komunikatora Signal do bezpiecznej komunikacji członków personelu tej instytucji.

Dzięki wyciekom z Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej (ang. Democratic National Committee) i cyberatakom na instytucje rządowe, Senat Stanów Zjednoczonych Ameryki traktuje bezpieczeństwo cyfrowe o wiele poważniej, niż kiedykolwiek. Senacki Funkcjonariusz Porządkowy Frank J. Larkin skończył ostatnio, wraz ze swoim zespołem, szyfrowanie wszystkich witryn internetowych Senatorów, a przy okazji zatwierdził komunikator Signal do oficjalnego użytku przez pracowników Senatu.

Senator Ron Wyden, adwokat wyspecjalizowany w sprawach prywatności i szyfrowania, ujawnił, że biuro Larkina wprowadziło do użycia jedną z najlepszych aplikacji zapewniających bezpieczną komunikację. Według ZDNet członkowie personelu amerykańskiego Senatu mogą używać komunikatora Signal w sprawach służbowych od marca bieżącego roku.

Zatwierdzenie komunikatora Signal do oficjalnego użytku przez amerykańską administrację może trochę dziwić. W lutym 2017 roku Darin LaHood i Lamar Smit z Partii Republikańskiej zażądali śledztwa w sprawie użycia przez Departament Ochrony Środowiska (ang. Environmental Protection Agency) aplikacji do bezpiecznego przesyłania wiadomości, w celu potajemnego wyrażenia swojego niezadowolenia z polityki prezydenta Trumpa. Republikańscy politycy stwierdzili, że szyfrowane rozmowy są dopuszczalne, ale tylko w zgodzie z rządowymi zasadami dotyczącymi nagrywania i przechowywania korespondencji.

Innego zdania jest Krajowa Administracja Archiwów i Rejestrów (ang. National Archives and Records Administration), która poinformowała serwis ZDNet, że członkowie amerykańskiego Senatu są zwolnieni z rządowych zasad, o ile nie używają szyfrowanych aplikacji do niczego, co można uznać za historycznie wartościowe.

Zobacz: Wikileaks: Co potrafią hakerzy CIA?

Źródło: ZDNet, wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.