« Powrót do listy wiadomości

AutoDock - nowa jakość ładowania smartfonu

LuiN 20 Kwietnia 2017 22:18 22

AutoDock to niezwykła, zrobotyzowana stacja dokująca dla smartfonów, która pozwala raz na zawsze zapomnieć o szukaniu gniazda ładowania.Wkładamy smartfon do stacji dokującej i tutaj nasza rola kończy się. Dwa ramiona chwytają telefon, a od spodu wsuwa się wtyczka ładowania. Chcemy zabrać smartfon? Wystarczy machnąć ręką po prawej stronie stacji i uchwyty zwalniają się, a wtyczka ładowania chowa się w stacji.Niby banał, a ile w tym wygody. Co ważne, do stacji możemy podłączyć dowolną szybką ładowarkę i z jej prędkością będzie ładowany telefon (to spora przewaga względem ładowania indukcyjnego). Da się też stację podłączyć do komputera w celu synchronizacji plików.

Ograniczenia urządzenia AutoDock są tylko dwa. Uchwyty zoptymalizowano pod kątem telefonów o przekątnych ekranu od 5 do 6 cali, a smartfon musi mieć umieszczone centralnie złącze ładowania. Jeśli ktoś planuje zakup wariantu microUSB, powinien też pamiętać o wybraniu opcji ze złączem ładowania zwróconym we właściwym kierunku. Oprócz złącza microUSB, do wyboru mamy stacje z dwustronnymi złączami Apple Lightning i USB Type-C.AutoDock dostępny jest w przedsprzedaży na KickStarterze w cenie 39 dolarów, z dostawą w styczniu 2018 roku - w cenę wliczone zostały koszty przesyłki do dowolnego miejsca na świecie.

Duże wrażenie robi szybkość działania stacji - zarówno dokowanie, jak i zdjęcie blokady następują błyskawicznie. Obawy budzić może natomiast celność mechanizmu w osi przód-tył. Jak się jednak okazuje, producent pomyślał i o niej - położenie wtyczki ładowania jest regulowane. Oznacza to jednak tyle, że stacja będzie działała idealnie tylko z jednym modelem telefonu, który został "ubrany" w jeden rodzaj etui ochronnego.Pozostaje mieć nadzieję, że po premierze wersji biurkowej producent zabierze się za przygotowanie wariantu samochodowego. W domu może jeszcze znajdzie się czas (i światło) na grzebanie się w plątaninie przewodów, w aucie zaś AutoDock zwiększyłby nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo.

Źródło: KickStarter, wł

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.