« Powrót do listy wiadomości

Będzie aplikacja PZU, nie tylko wezwie pomoc w razie wypadku

sirmark 12 Stycznia 2018 22:18 9

PZU wkrótce zamierza przedstawić swoim klientom PZU GO nowe rozwiązanie telematyczne, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa kierowców. Aplikacja mobilna połączona z niewielkim urządzeniem typu beacon pozwoli na automatyczne wezwanie pomocy w razie kolizji lub wypadku.

PZU GO to aplikacja telematyczna na smartfona połączona z niewielkim urządzeniem typu beacon przyklejanym na szybie samochodu. Zestaw czujników pozwoli na wykrycie sytuacji awaryjnej i wysłanie sygnału do centrum alarmowego PZU, które skontaktuje się z kierowcą w celu zapewnienia niezbędnego wsparcia. W przypadku braku możliwości kontaktu, na miejsce wypadku wysłane zostaną służby ratunkowe. Ubezpieczyciel w informacji wspomina także, że dodatkowo, w ramach programów partnerskich, zapewni pakiet benefitów dla kierowców z polisą PZU, a w przyszłości również tańsze polisy komunikacyjne dla najlepszych z nich. Nie precyzuje i nie wspomina, że będzie to prawdopodobnie efektem zbierania danych telemetrycznych, takich jak dane o lokalizacji, informacje o prędkości pojazdu czy stylu jazdy kierowcy itp.

Przypomnijmy, ze prawie trzy lata temu podobne testy, ze zbieraniem danych telemetrycznych prowadził Link4 we współpracy z aplikacją Naviexpert, która byłą dodawana do każdego ubezpieczenia. Po wyrażeniu zgody aplikacja badała prędkość, styl jazdy, a także liczbę płynnych i bezpiecznych kilometrów. Na koniec wystawiała ocenę rankingową kierowcy. Rok temu Link4 zaproponował kierowcom 30% zwrotu składki ubezpieczenia za korzystanie z Naviexperta wraz z modułem Link4 Kasa Wraca, który sprawdza zachowanie na drodze.

Zobacz: Link4 wprowadzi zniżki na OC za styl jazdy

Jakie w tym przypadku były wymogi otrzymania zwrotu? Należy jeździć z włączoną aplikacją minimum 200 km w miesiącu (w tym czasie uruchamiając aplikację w trakcie co najmniej 5 różnych dni i pokonując danego dnia minimum 10 km). Każdy, spośród 11 miesięcy analizowanych przez ubezpieczyciela w ciągu roku jest rozliczany oddzielnie, a zwrot składki jest sumą miesięcznych premii i jest wypłacony po zakończeniu polisy.
Co ważne, kierowcy preferujący bardziej dynamiczny styl jazdy nie są karani wyższą składką.

Na koniec warto wspomnieć, że Link4 należy do PZU, choć działa jako odrębna spółka.

Źródło:

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.