« Powrót do listy wiadomości

Blaupunkt BS 02 trafia na polski rynek

msnet 13 Czerwca 2018 16:04 15

Na polski rynek trafił kolejny klasyczny telefon komórkowy z fizyczną klawiaturą oraz funkcją SOS, dzięki której można automatycznie zadzwonić lub wysłać wiadomość do pięciu wcześniej zdefiniowanych odbiorców.

Blaupunkt BS 02 jest wyposażony w 2-calowy wyświetlcza o rozdzielczości 220 x 176 pikseli, po 32 MB RAM-u i ROM-u, obsługę kart pamięci do 32 GB oraz łączność GSM 900/1800 MHz i Bluetooth. Na pokładzie urządzenia o wymiarach 113 x 55 x 13,2 mm znajduje się aparat 1,3 Mpix, akumulator o pojemności 1000 mAh, a także dyktafon, odtwarzacz audio i wideo oraz radio FM. Jest też port microUSB, gniazdo audio 3,5 mm i przycisk SOS.

Dzięki funkcji SOS, użytkownik znajdujący się w nagłej sytuacji może powiadomić kogoś bliskiego, że potrzebuje pomocy. To szczególnie istotne, jeśli jest to osoba chora lub starsza. Mamy nadzieję, że nasz BS 02 pomoże w zwiększeniu poziomu komfortu i bezpieczeństwa wszystkich zainteresowanych - powiedział Marcin Harasim, Country Manager ds. Blaupunkt Mobile & Smart Home Polska.

Tryb działa nawet wtedy, gdy klawiatura jest zablokowana. Po wciśnięciu przycisku SOS telefon może zadzwonić, a także wysłać wiadomości tekstowe, do wcześniej zdefiniowanych odbiorców (maksymalnie pięciu). W przypadku połączeń telefonicznych, łańcuch alarmowy rozpoczyna się po dłuższym przyciśnięciu klawisza SOS i trwa tak długo, aż ktoś z listy odbierze telefon. Natomiast treść wiadomości tekstowej może być dowolnie edytowana, w zależności od potrzeb. Ponadto po uruchomieniu trybu SOS, telefon emituje donośny sygnał alarmowy.Do telefonu dołączona jest podstawka ładująca. Zestaw z telefonem w czarno-srebrnej wersji kolorystycznej dostępny jest w sieciach sklepów AB Foto, Media Expert i Technikalia.pl. Sugerowana cena detaliczna to 139 zł.

Źródło: Blaupunkt

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.