« Powrót do listy wiadomości

Chiński rząd zainwestuje 47 miliardów dolarów w stworzenie konkurencji dla Qualcommu

Isand 7 Maja 2018 12:52 10

Chiny nie zamierzają patrzeć jak USA rzuca kłody pod nogi chińskich producentów. Najpierw Huawei zabrał się za tworzenie systemu operacyjnego, teraz do gry przystąpił sam chiński rząd.

Rząd w Pekinie wytoczył prawdziwą ciężką artylerię. Tamtejsi rządzący zdecydowali się przeznaczyć 300 miliardów juanów (około 47 miliardów dolarów) na rzecz inwestycji w chiński sektor półprzewodników oraz układów. W założeniu Pekinu, dzięki zmniejszeniu zależności od amerykańskiego Qualcommu, chińskim producentom nie będą groziły niedawne problemy ZTE.

Amerykanie nałożyli sankcje na ZTE i zablokowali debiut Huaweia w USA. Powody? Handel z Iranem oraz "brak podzielania amerykańskich wartości". Cokolwiek to znaczy. Należy tutaj jednak wspomnieć, że kiedy w 2014 roku Chiny powoli rozpoczynały inwestycje w sektor półprzewodników (skorzystał na tym HiSilicon należący do Huaweia), na alarm bił ówczesny prezydent Barack Obama. Określał on działania Chin jako "zagrożenie dla USA".

Zobacz: W obawie przed sankcjami USA... Huawei tworzy nowy system operacyjny

Źródło: wall street journal, wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.