« Powrót do listy wiadomości

Finlandia kupuje 3,3% udziałów w Nokii

Isand 13 Marca 2018 15:06 1

W Polsce co jakiś czas przewija się postulat repolonizacji różnych gałęzi gospodarki. Okazuje się, że nie jesteśmy jedyni. Finlandia właśnie wykupiła 3,3% udziałów w Nokii.

Rząd fiński nie ukrywa swoich prawdziwych zamiarów. Antti Makinen, dyrektor generalny rządowej grupy inwestycyjnej Solidium przyznał, że celem jest zwiększenie fińskiej kontroli nad firmą. Nokia jest największym przedsiębiorstwem Finlandii, jednak do tej pory fińska kontrola nad nim była mniejsza niż "być powinna". Fiński rząd wydał na ten cel 844 miliony euro.

Nokia obecnie zajmuje się w sferze telekomunikacyjnej takimi zagadnieniami jak infrastruktura sieci czy przyszła sieć 5G. Niedaleko (również w mieście Espoo) siedzibę ma za to HMD Global, który w 2016 roku wykupił prawa do produkcji telefonów marki Nokia na 10 lat.

Zobacz: Nokia sprzedaje więcej smartfonów niż HTC, Sony, Google czy Lenovo

Źródło: Reuters, wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.