« Powrót do listy wiadomości

Garść oficjalnych informacji na temat partnerstwa firm Sony i Jolla

Isand 30 Kwietnia 2017 13:04 19

Jolla udostępnia pierwsze informacje dotyczące swojej współpracy z firmą Sony. Wiadomo na jaki smartfon Sony w pierwszej kolejności trafi system Sailfish.

Na ostatnim MWC doszło do ciekawego wydarzenia: zawarcia partnerstwa między Sony i Jollą - fińską firmą tworzącą alternatywę dla Androida, platformę Sailfish. Od zakończenia wydarzenia z Barcelony minęło jednak trochę czasu. Czy dowiedzieliśmy się czegoś nowego? Tak! I nie są to plotki, każda z niżej wymienionych informacji została potwierdzona przez Juhaniego Lassilę i Vesę-Matiego Hartikainena z Jolli.

Czego się dowiedzieliśmy?

Pierwszym smartfonem Sony z oficjalnym wsparciem Sailfisha będzie Xperia X. W dalszej kolejności Jolla zajmie się innymi modelami, pierwszeństwo będą miały modele z jednym gniazdem karty SIM. Finowie naciskają na produkcję urządzeń z możliwością wyboru między oboma systemami. W dalszym ciągu pod Sailfishem będzie można korzystać z aplikacji dla systemu Android.A czego dalej nie wiemy?

Nie wyklucza się możliwości sprzedaży telefonów z wyłącznie jednym systemem - Sailfishem. Jeśli chodzi o to - piłka nadal jest w grze, choć rozwiązanie pozwalające na wybór systemu podczas uruchamiania telefonu wydaje się rozsądniejsze. Nie ustalono również kanałów sprzedaży telefonów będących owocem współpracy obu przedsiębiorstw. Nie ma zgody nawet co do tego, czy np. kupimy go przez sklep Jolli, Sony, czy może na obu stronach.

Zobacz: Jolla, pierwszy smartfon z Sailfish OS trafił do sprzedaży [wideo]
Zobacz: Nie stać cię na Jollę? Wgraj Sailfish OS samodzielnie

Źródło: together.jolla.com, jollafr.org, wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.