« Powrót do listy wiadomości

Huawei Nova 3e - bo oznaczenia nie mogą być proste

orson_dzi 13 Marca 2018 11:17

Huawei Nova 3e trafi na rynek chiński. Czy to zupełnie nowy smartfon? Nie do końca...

Producenci smartfonów przyzwyczaili nas już do komplikowania nazewnictwa swoich smartfonów. Do tego stopnia, że czasem sami nie są w stanie udzielić prawidłowych informacji na ich temat. Zdarzały się bowiem sytuacje, że w kraju A sprzedawany jest smartfon X i smartfon Y, a w kraju B smartfon X występuje pod nazwą smartfonu Y, a smartfon Y pod nazwą smartfonu Z...

Huawei pokazał nam już, że też lubi komplikować nazwy swoich smartfonów. Model P9 Lite 2017 na rynku niemieckim i włoskim był modelem P8 Lite 2017 na kilku innych rynkach europejskich. W Finlandii z kolei był sprzedawany jako Honor 8 Lite, a w Japonii jako Huawei nova lite.

Wróćmy jednak do modelu Nova 3e. Smartfon będzie dostępny na rynku chińskim, ale nie będzie to nowy model. Co więcej, w Polsce już można go zamówić w przedsprzedaży. Jest to bowiem Huawei P20 Lite. Pozostaje mieć nadzieję, że nazwa P20 Lite będzie tym razem funkcjonowała w całej Europie.

Zobacz: Znamy polską cenę Huaweia P20 Lite
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło: GSMArena; wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.